Na víkendové mistrovství republiky atletů ve vícebojích se připravuje čtveřice borců z Českolipska.
Na šampionát do Staré Boleslavi se nominovali Veronika Süssnerová (st. žákyně), Michal Šenfeld (dorostenec), Jakub Janda (junior) a Jaroslav Hochmut. Ten bude startovat v mužské kategorii společně s dalšími 23 soupeři, mezi kterými bude i úspěšný český reprezentant Tomáš Dvořák, jenž se má podle informací Deníku právě na stadionu Houšťka loučit s kariérou.

„Já osobně se už moc těším. Je to mé třetí mistrovství republiky a ještě nikdy jsem ho nedokončil. Letos ale do toho půjdu,“ slibuje Jaroslav Hochmut, jenž si předsevzal zaútočit na osobní rekord (5475 b.) „Chtěl bych ho překonat a přiblížit se i k českolipskému rekordu, který drží Dušan Bradáč.“ Jeho hodnota je 5920.
Nejzkušenější atlet z této českolipské minivýpravy na přední umístění nepomýšlí. „Chci si užít tu atmosféru a především pomoci Kubovi Jandovi. Ten podle mě má na to, aby přivezl z juniorské kategorie některou z medailí,“ tvrdí s vážnou tváří J. Hochmut a vzápětí se stejně kamenným výrazem dodá: „A já chci porazit Tomáše Dvořáka.“

Na otázku „jak?“ pohotově odpoví: „Jediná možnost je, že Tomáš závody nedokončí a já naopak ano. Pak mi bude jedno jestli budu desátý nebo dvacátý.
Program MČR začíná už v pátek mládežnickými kategoriemi (Šenfeld, Süssnerová), pro Hochmuta a Jandu začne soutěž v sobotu a skončí v neděli.