Mezinárodní mítink v Nitře se vydařil především Lucii Vaníčkové

Jablonné v P., Nitra - Skupina atletů SK ZŠ Jablonné v Podještědí se uplynulou neděli zúčastnila mezinárodního mítinku Grand prix Slovakia a Junior mítinku v Nitře.

11.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Dvě prvenství zde dokázala vybojovat Lucie Vaníčková. V hodu diskem svedla napínavý souboj s nejlepší slovenskou diskařkou Ivonou Tomanovou. Nejprve se česká závodnice ujala vedení výkonem 50,84 m, ve třetí sérii ji ale Tomanová přehodila – 51,07 m. Pořadí se otočilo hned ve čtvrtých pokusech, kdy Lucie Vaníčková předvedla 51,28 m a zaslouženě v Nitře zvítězila. Bára Závůrková hodila 39,60 m a obsadila pěkné třetí místo.
V soutěži juniorek na sebe upozornila osobním rekordem 32,22 m Iva Ježková, která zároveň vybojovala vynikající 2. místo. Lucie Vaníčková dokázala zvítězit ještě ve vrhu koulí – 13,90 m. Také Bára Závůrková se na Slovensku prosadila a vystoupala na stupně vítězů. Vrhem 12,37 m se umístila na 3. příčce.
Závod nejenom se soupeři, ale i s nepříjemným větrem, sváděl Petr Valenta v běhu na 1500 m. Cílem proběhl v čase 4:15,81 min. a tím vybojoval 3. místo. Ve skoku o tyči v kategorii juniorek startovala Stáňa Kopřivová, jež zdolala 280 cm a obsadila šestou pozici.