V sobotu nastoupila v Litomyšli česká reprezentace do 22 let do utkání proti Maďarsku a Slovinsku. Mezi opory českého družstva žen patřila Lucie Vaníčková. V soutěži diskařek byla favoritkou Maďarka s osobním rekordem 55 m. Lucie na papírové předpoklady nebrala ohled a zvítězila poměrně suverénně výkonem 47,47 m, který byl poznamenán krajní nepřízní počasí. Ve vrhu koulí obsadila atletka z Podještědí 3. místo za 13,17 m.

V neděli závodily v Olomouci české výběry do 15ti let proti svým vrstevníkům ze Slovenska. Reprezentační debut si odbyla hned trojice atletů SK ZŠ Jablonné v Podještědí. Nejprve se představila Stáňa Kopřivová ve skoku o tyči. Nový osobní rekord 306 cm znamenal výborné 2. místo. Podobně se dařilo Ivě Ježkové ve skoku do výšky, 162 cm je jejím nejlepším výkonem, a rovněž Iva vybojovala stříbro. Výškař Lubomír Studecký za stupni vítězů těsně zaostal, ale i pro něj 184 cm představuje hodnotu nového osobního maxima.