Loni zrekonstruovaná hala, která poskytuje velice kvalitní zázemí přilákala opravdu málo vídanou konkurenci v těchto kategoriích. Mezi nimi nechyběla ani skupina atletických nadějí z Českolipska, a je potěšitelné, že se v této záplavě neztratila.

Nejlépe si vedla starší žákyně Jana Nováková, která obsadila v běhu na 800 m 2. místo časem 2:30.45 min. Třetí místo v kategorii starších žákyň vybojovala ve vrhu koulí Veronika Süssnerová výkonem 11.40 m a ve výšce byl na stejném stupínku i starší žák Hynek Bárta za výkon 165 cm.

Vysokou kvalitu měly i další výkony, i když na stupně vítězů tentokrát nestačily. Čtvrtá místa přidaly nejprve v kategorii st. žákyň štafeta na 4x 150 m ve složení Málková, Nováková, Timoftejová, Süssnerová výkon 1:27.51 min, a na 300 m Málková Markéta (45.32 s). Stejně se umístila i mladší žákyně Bára Vachtová výkonem 8,11 m ve vrhu koulí.

Šestá místa potom vybojovali - starší žactvo: Miloslav Sviták (165 cm) a Markéta Brožová (145 cm), oba ve skoku vysokém, Hynek Bárta (40,64) v běhu na 300 m, Markéta Málková v běhu na 60 m za 8,56 s.

Mladší žactvo: Surová Nikola ve vrhu koulí 7,77 m, Barbora Vachtová 60 m. překážek 11,26 s, Adéla Frydrychová 800 m 2:48,95 min. a štafeta 4x150m ve složení Vachtová, Kozáková, Mrázková, Trčová čas 1:31,09 min.

Elévové: Monika Ješetová čtyřboj (60m, dálka, medicinball, 300m) 1344 bodů. Všichni jsou z AC Česká Lípa.

Těsně za stupni vítězů skončil také Mirza Selimovič z Jablonného v Podještědí. V běhu na 60 m překážek obsadil 4. místo časem 9,04 s a v běhu na 300 m byl 5. za 39,51 s.

Závodit se bude i následující víkend. V sobotu 13. prosince se sejdou výškaři na Cvikovské laťce a hned další den, v neděli, bude v tělocvičně ZŠ Partyzánská pokračovat zimní série Českolipský Superman třetím závodem, kterým je Českolipský Skippy.