V Brně se mimo jiné objevily atletické hvězdy jako Barbora Špotáková nebo výškař Jaroslav Bába a spolu s nimi měli možnost závodit i atleti z Českolipska, což pro ně musela být pocta.

V průběhu prvního dne jako první zasáhla do bojů trojskokanka Kamila Ajšmanová, která si skočila pro jedenácté místo s výkonem 11,38 m. Křest ohněm si prožila teprve dorostenka Barbora Vachtová, která v běhu na 400 m překážek, ve kterém startovala již pod umělým osvětlením, zaběhla v osobním rekordu 69,63 s. Bohužel její výkon na ty nejlepší nestačil, ale přinejmenším přispěla svými body do extraligy žen. Hned v dalším rozběhu potěšila Eva Jeníková, která vyhrála rozběh v čase 61,11 a s přehledem postoupila do nedělního finále. V závěru prvního dne ještě startovaly štafety na čtyři krát sto metrů, kde českolipská štafeta, ve složení Málková, Jeníková, Vachtová a hostující závodnice Procházková, zaběhla v čase 50,23. Po sobotním větrném počasí následovala deštivá a velmi chladná neděle, což všem závodníkům velmi ztěžovalo závodní podmínky.

Další dorostenka, která nastoupila do mistrovství, byla Veronika Sűssnerová. V hodu oštěpem skončila na 12. místě výkonem 37, 38 m. Dále se ve vrhu koulí Bára Závůrková umístila na místě devátém s výkonem 12,56m. Po sobotním postupu pokračoval finálový běh Evy Jeníkové na 400m překážek, ve kterém skončila na nepopulárním čtvrtém místě s výkonem 61,11. Závěr mistrovství okořenily štafety na čtyři krát 400m, ve které startovaly Kuříková (hostující závodnice), Šourková, Vachtová a Jeníková.

„Nedělali jsme si nějaké velké naděje na dobrá umístění. Na mistrovství jsme jeli hlavně s tím, abychom získali body do extraligy, což se nám víceméně podařilo, ale nestačilo nám to bohužel na konkurentky ze zlínského družstva,“ řekl Jaroslav Hochmut, jeden z trenérů AC Česká Lípa. Dále dodal, že bylo velmi pěkné sledovat dorostenky, které závodily na stejných drahách jako už dneska ostřílení závodníci.

Autor: Adéla Vachtová