Vítězství získalo suverénně domácí družstvo ČR, a to hlavně s přispěním děvčat, které své soupeřky doslova převálcovaly.Potěšitelné je, že za reprezentaci juniorek nastoupila čtyři děvčata, která jsou nebo ještě nedávno byla spjata s českolipskou atletikou.

Nejzajímavější z tohoto pohledu byl běh na 800 m metrů, který ovládly věčné soupeřky, a to novoborská Olga Půčkováa jičínská Radka Hanzlová. Obě dříve pomáhaly i mládežnickým družstvům v České Lípě a znají se velmi dobře i z krajského soutěžení. Tentokrát ze vzorové spolupráce vytěžila plný bodový zisk Radka Hanzlová, hned za ní doběhla Olga Půčková. Z této disciplíny vytěžila reprezentace maximum.

Výborně se předvedla kmenová zástupkyně českolipského oddílu Veronika Süssnerová.Ta po zranění neustále stupňuje svou výkonnost. Nyní jí stačilo další zlepšení v hodu diskem na 41,93 m na výborné třetí místo pouze 6 cm za druhou Slovinkou. První pozici brala suverénně za hod delší než 45 m maďarská soupeřka.

Posledním příspěvkem pak bylo čtvrté místo Martiny Hofmanové v běhu na 200 m. Martina je součástí posíleného českolipského družstva juniorek a závodí za Slovan Liberec. Její čas v protivětru (25,16 s) byl velmi dobrý. Martina Hofmanová pak pomohla ještě k vítězství štafety na 4x 100 m.

Gustav Süssner