Prvního závodu se zúčastnilo rekordních 114 závodníků, kteří si neděli náležitě užili. A to se ještě někteří omluvili s tím, že nestačili připravit své závodní mazlíky.

Na startu se sejdou ostré závodní speciály, se kterými si závodníci krátí dlouhou zimní pauzu, nebo si jen potřebují otestovat nějakou tu novinku na další sezonu s historickými skvosty ze stodol a garáží, samozřejmostí jsou i běžné vozy z každodenního silničního provozu. Všichni zažijí neděli plnou adrenalinu, jízdy na hranici fyzikálních zákonů a těsných soubojů se soupeři.

Každý ze šesti závodů letošního šampionátu ARS se jede na jiné trati. Ta nedělní bude úplně nová, která se v minulosti ještě nikdy nejela. Bude převážně rychlejší bez zbytečných retardérů, jen těsně před cílem bude pár vracáků na ručku. Jeden okruh měří v této specifikaci 1900 metrů a v průběhu závodního dne jej každý projede 14 x, tedy dohromady najede více jak 26 kilometrů plných zábavy a adrenalinu.

Bezpečnost je na autodromu v Sosnové vždy na prvním místě, a proto bude při závodech k dispozici rychlý vůz ARS, sanita, odtah a na každém postu kolem trati jsou zkušení, vyškolení traťoví komisaři, kteří signalizují možné nebezpečí.