Číslo jedna poveze na své Fiestě S2000 úřadující mistr světa v juniorské kategorii JWRC a držitel nejvyšší mezinárodní priority FIA Martin Prokop, hned za ním se za obhajobou loňského vítězství vydá průběžný vedoucí jezdec seriálu IRC, držitel priority FIA B, Fin Juho Hänninen na tovární Fabii Super 2000. Číslo tři náleží mitsubishi Václava Pecha, rovněž prioritnímu jezdci FIA B.

Podle organizátorů se díky skvělému obsazení startovního pole dá očekávat i vysoká návštěvnost diváků. „Kromě administrativní a technické přejímky se zde odehraje také shakedown – testovací jízdy – a především start superspeciální rychlostní zkoušky,“ připomíná tiskový mluvčí RB Jan Koudelka.

Z pohledu organizace se jedná o zásadní změnu, jejíž důvody vysvětluje předseda organizačního výboru Pavel Dušánek: „Je to novinka vycházející z požadavků FIA na organizaci testovací rychlostní zkoušky, přejímek a divácké erzety s minimálními logistickými náklady a co nejmenší časovou náročností, při zachování vysokého standardu pro jezdce, činovníky i diváky“

Na akci jsou připravení i policisté. „V součinnosti s městskou policií budeme dohlížet na to, aby byla zajištěna plynulost a bezpečnost silničního provozu v souvislosti s očekávanou vysokou návštěvností akce. Policisté budou zejména na silnici I/9 v okolí autodromu, kde se očekává zhuštěný provoz, a také v ul. 5. května a v okolí,“ upřesnila tisková mluvčí PČR Ivana Baláková.

Kromě toho bude dalším cílem zájmu mužů v uniformách i prevence majetkové trestné činnosti, zaměřená na automobily. „Zesílíme výkon služby, aby nedocházelo ke vloupání do vozidel nebo jejich krádežím,“ doplnila.

Páteční program Rally Bohemia:

07:30 - 11:30 hod: Administrativní přejímka posádek
08:00 - 12:00 hod: Technická přejímka soutěžních vozů
09:00 - 14:00 hod: Shakedown (testovací rychlostní zkouška)
09:00 - 19:00 hod: Provoz tiskového střediska
14:00 - 14:30 hod: Předváděcí jízdy Ladislava Křečka,
Autogramiáda
15:00 - 16:20 hod: Start Rally Bohemia Historic Show
17:05 hod: Start Super RZ 1 Sosnová