V uplynulé sezoně se mladé hráčky DDM Česká Lípa kvalifikovaly do basktebalové ligy mladších žákyň, což byl pro klub obrovský úspěch. „V letošním roce bychom rádi úspěšně zvládli kvalifikaci do ligové soutěže starších žákyň,“ přeje si před sezonou trenér Karel Kropáček.
Příprava dívčího týmu proběhla od začátku srpna kempem v Kravařích. „Připravovali jsme ho již několik měsíců dopředu a myslím, soudě podle ohlasů samotných hráček, že se opravdu vydařil,“ říká kouč Kropáček s tím, že družstvo našlo pod Ronovem skvělé zázemí, počínaje ubytováním, stravou, hracími plochami, koupalištěm a relaxačním centrem s posilovnou, saunou a bazénem. „Zkrátka ideální podmínky na náročnější fyzickou a taktickou přípravu. Musíme proto velice poděkovat obci Kravaře, místní základní škole a vynikající školní kuchyni, kde se o nás úžasně starala paní kuchařka Kaňkovská,“ pochvaluje si.
Součástí přípravy byla také účast na turnajích v Liberci a v Praze. Podle K. Kropáčka především v hlavním městě sehrály českolipské dívky kvalitní duely, v nichž držely vyrovnanou partii s týmy Sparta Praha (47:59) a USK Praha (57:64). „Byly to výborné zápasy. Dívky dokázaly hrát nejenom hlavou, ale i srdcem, což do tohoto sportovního odvětví nepochybně patří.“
Ještě před začátkem sezony družstvo posílí o Markétu Šťástkovou (hostování z Litoměřic), vypomáhat budou i Lenka Vančurová a Sylva Andrássyová. „Obě hrají za starší družstvo, ale věkově patří do naší kategorie. Moc nás není, o to víc je však kádr kvalitnější,“ zdůrazňuje trenér.
Sestava: (pivotmanky) Mervínská Gabriela, Štědroňová Elena, (křídla) Kropáčková Petra, Franková Sandra, Navrátilová Markéta, Katka Bártlová, (rozehra) Žížalová Iva (C), Balašová Iva, Cháberová Lucie, Prokůpková Lucie.

Další zprávy z regionu najdete zde