Mladší dorostenky vedou ligovou tabulku

ČESKÁ LÍPA - Basketbalistky DDM v obou dalších ligových utkáních s přehledem své soupeřky porazily a připsaly si tak plný bodový zisk.

1.11.2007

Iva Vančurová pod košem hostí.Foto: Deník

Basketbalistky DDM v obou dalších ligových utkáních s přehledem své soupeřky porazily a připsaly si tak plný bodový zisk.
DDM Č. Lípa – WBA Sparta B 80:36 (45:24)
Rezerva pražské extraligové Welschbasketbalové akademie přijela v dosti zúžené sestavě. Přesto se hostujícím hráčkám dařilo držet v první čtvrtině s domácím týmem krok. Děvčata z Prahy působila sympatickým dojmem v přechodu do útoku, dobrých přihrávkách a útočném pohybu na koš. Domácí hráčky hrály zpočátku poněkud rezervovaně, nechávaly soupeřkám zbytečně moc prostoru a i obrana byla dost laxní. Hosté naopak agresivní a kvalitní obranou svých pivotmanek moc prostoru ve svém území nenechávali, a tak body zaznamenávaly hlavně hráčky z horních pozic. V druhé části hry se začalo dařit eliminovat útoky soupeřek vychytáváním přihrávek a ony naopak nedokázaly ubránit zlepšený postupný útok. Dařila se i střelba a poločas skončil uklidňujícím výsledkem 45:24.
Třetí čtvrtina pak zřejmě vzhledem ke skóre ze strany domácích a únavy hostů přinesla nejnižší bodovou úspěšnost. „Naše děvčata se asi šetřila, na druhou stranu svou zkušeností a zlepšenou obranou nedovolila stáhnout soupeři něco ze svého náskoku,“ uvedl trenér Vlastimil Císař. Obrana střelby sice nebyla stoprocentní, přesto se krásnými nájezdy podařilo zvýšit náskok před závěrečným obdobím o 27 bodů. V tom pak domácí hráčky i přes častější střídání s přehledem přehrávaly unavené soupeřky rychlými a dlouhými přihrávkami a zápas skončil jednoznačným vítězstvím.
Body: T. Skalková 26, D. Kovačíková 13, I. Vančurová 12, D. Šenfeldová 10, J. Marková a L. Vančurová po 6, L. Majorová 3, A. Císařová a M. Jelínková po 2, S. Andrássyová, K. Nožičková a V. Kuželová.
DDM Č. Lípa – BK Strakonice B 102:53 (49:27)
Do druhého zápasu proti další rezervě extraligového klubu ze Strakonic trenéři Lenka Vančurová a Vlastimil Císař pohlíželi s určitým respektem. „Tento klub je známý svým velmi dobrým hráčským zázemím,“ podotkl V. Císař. Do České Lípy si trenéři hostů přivezli dvě vysoké pivotmanky: 188 cm vysokou Hořejší a o ještě o čtyři centimetry vyšší Sýkorovou. „Celá obranná taktika byla proto zaměřena na tyto dvě hráčky. Naše děvčata věděla, že základem obrany je zamezit přihrávkám těmto útočnicím už při jejich přechodu do naší obranné poloviny. Naše podkošové měly za úkol vytlačovat soupeřky ze svých pozic a snažit se zachytit případnou příhru.“ Hned od začátku hry se tento obranný přístup ukázal správným. Míče protihráček byly vždy směrovány pod koš na jednu z těchto hráček a bylo vidět, že soupeř přijel jen s touto jedinou taktikou. „Celý útok Strakonic byl založen na vysokých přihrávkách a pokud se zdařily, nebylo proti nim bez faulu většinou obrany,“ přiznal kouč.
První „zahřívací“ čtvrtinu domácí vyhráli 23:16, druhou po dobré práci pod košem a kvalitními nájezdy o 15 bodů. Začátek druhého poločasu znamenal pro hráčky DDM jistou a opatrnou hru, ale opět s hezkými nájezdy a ještě lepší prací pod košem. Od sedmé minuty se soupeřky vůbec nedostaly ke střelbě a šňůrou 10 bodů děvčata DDM zakončila třetí čtvrtinu s náskokem 33 bodů. Počátkem poslední části se protihráčky snažily zabojovat v obraně z obavy neinkasovat 100 bodů, ale zbytečná opatrnost a šetřivost pohybem na straně domácích znamenala velmi slabou střeleckou úspěšnost z obou stran. Až po třech minutách hráčky DDM poprvé zabodovaly, ale pak už soupeřky nestíhaly ubránit rychlé a přesné přihrávky do útočného prostoru a v poslední minutě se tak podařilo překonat stobodovou hranici.
Družstvo DDM se tak i po dalších kolech ligy mladších dorostenek nedočkalo porážky a jako jediné s plným bodovým ziskem vede tabulku.
Body: T. Skalková 35, I.Vančurová 31, L. Vančurová 18, A. Císařová 9, D. Kovačíková 5, L. Majorová 4, J. Marková, D. Šenfeldová, S. Andrássyová a K. Nožičková.

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Pedagog volného času 11 650 Kč Pedagogové volného času Pedagog volného času v klubovně "Paramisa". Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 11650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:N-Centrum Česká Lípa (klubovna "Paramisa"), Svojsíkova stezka 3018, Týdenní pracovní doba: 20 hodin, Požadavky: , -střední vzdělání s maturitní zkouškou, -sociální cítění, -samostatnost a spolehlivost, -administrativní a komunikační schopnosti, -znalost práce s MS Office, Výhodou:, -vzdělání pedagogického směru, -znalost hry na hudební nástroj , Dohoda bude sjednána: nedjříve od 1. 10. 2018 na dobu neurčitou, Uchazeč zašle přihlášku (vč. telefonního kontaktu) v obálce označené "DPČ - Paramisa" na adresu: Městský úřad, oddělení personalistiky a mzed, nám. T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa nebo stejně označenou obálku předá v podatelně městského úřadu., Lhůta pro podání přihlášky do:28. 9. 2018 - 12:00 hodin. Pracoviště: Město česká lípa - klubovna paramisa, Svojsíkova stezka, č.p. 3018, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: podatelna MěÚ Česká Lípa, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční manažer 50 000 Kč Řídící pracovníci v oblasti ekonomiky a financí (kromě finančních a pojišťovacích služeb) VEDOUCÍ FINANČNÍ ÚČTÁRNY. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Máte zkušenosti s vedením finanční agendy? Orientujete se ve finanční problematice? Jste schopni vést tým spolupracovníků? Pak hledáme právě Vás! , Co u nás budete dělat?, -Vedení účetní agendy (banky, pokladny, přijaté faktury, majetku), -Komplexní účtování účetních případů svěřených společností ze skupiny, -Zpracování DPH, -Příprava podkladů pro zpracování měsíčních, pololetních a ročních závěrek, -Spolupráce s auditory, -Sledování změn v účetní a daňové legislativě a jejich zavádění do praxe,  Co musíte znát a umět?, -SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru, -Praxi na pozici účetní nejméně 3 roky, -Vlastní iniciativu, zodpovědnost, spolehlivost, smysl pro detail, -Práce v programu SAP podmínkou, -Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni podmínkou , -Odolný vůči stresu,  Co u nás získáte?, -Dobré finanční ohodnocení , -Možnost seberealizace a dalšího profesního růstu ve stabilní a rozvíjející se společnosti, -Uplatnění vašich zkušeností v mezinárodním prostředí , -Zaměstnanecké výhody a benefity (13 tý plat, stravenky, flexipassy, dotovaná strava, dotované masáže, doprava do zaměstnání, zdravotní péče, náborový příspěvek), Najdete nás v Nových Zákupech, na telefonních číslech 737 380 314/ 720 636 874 nebo na e-mailu: ZPY-kariera@auriasolutions.com.. Pracoviště: Aah czech s.r.o., Nové Zákupy, č.p. 528, 471 23 Zákupy. Informace: Personální oddělení, +420 737 380 314,720 636 874. Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 20 000 Kč Brusiči skla Brusič skla - hladinář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovních činností: broušení skla a okrajů skleněných výrobků - hladina, hranař. Praxe předností., Místo výkonu práce: Častolovice 16., Kontaktujte v čase od 8-14 hodin., Pozice je vhodná i pro absolventy a cizince., Vhodné i pro absolventy a pro cizince!!!. Pracoviště: Petr červený - florianova huť, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Petr Červený, +420 603 894 297. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč Zámečníci strojů Strojní mechanik - zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení, praxe vítána., Nástup možný ihned.. Pracoviště: Aktivit, spol. s r.o., B. Egermanna, č.p. 245, 473 01 Nový Bor. Informace: Naďa Průšová, +420 487 722 208.

Doksy B - Holany 1:0 (0:0).

I. B třída: Cvikov nasázel 13 gólů Chrastavě

I. A třída: Stráž i Mimoň slavily výhru

Liberec - Liberecký nováček nejvyšší futsalové ligy vybojoval historickou výhru. V prestižním derby porazil doma Démony z České Lípy vysoko 7:3.