Dorostenky DDM udělaly další důležitý krok

Česká Lípa - V ligové soutěži porazily dva těžké soupeře a nadále vedou tabulku

8.1.2008

Skalická při střelbě.Foto: Deník

Úspěšný víkend zažily mladší dorostenky DDM Česká Lípa. V obou domácích zápasech ligové soutěže si totiž připsaly plný bodový zisk nad soupeři z popředí tabulky, čímž si upevnily vedoucí pozici v tabulce a zvýšily své šance pro závěrečné boje o 1. – 4. místo.

DDM Č. Lípa – Drapa Prosek 60:50 (8:17, 25:28, 43:36, 60:50)
„Po vánoční pauze jsem nečekal v souboji proti dosavadnímu třetímu týmu soutěže z naší strany moc kvalitní výkon, což se potvrdilo,“ přiznal trenér Vlastimil Císař. Hned od úvodních minut totiž soupeřky jeho svěřenkyně přehrávaly. „Nevycházelo nám vůbec nic. Děvčatům chyběl větší pohyb a start na míč, a když se ani obraně nedařilo pokrývat rychlý a kombinační útok soupeřek, musel jsem po nevydařené první čtvrtině zvýšit hlas,“ zdůraznil V. Císař.
Domácí hráčky se dostaly do tempa až od poloviny II. čtvrtiny; tuto část vyhrály rozdílem šesti bodů a poločasový výsledek tak skončil 25:28.
Po přestávce konečně přišel tvrdý nástup DDM a po rapidním zkvalitnění obrany a zlepšeném útoku s přesnější střelbou na koš se skóre otočilo (43:36). Poslední čtvrtina pak přinesla ze strany domácích basketbalistek jistější herní projev, ovšem Pražanky nadále předváděly rychlý a kombinační basketbal, a přestože musely dotahovat šestibodový náskok, nevzdávaly se. V posledních minutách se však podařilo DDM po hezkých uvolněních zvýšit rozdíl na deset bodů a udržet důležité vítězství.
„I když jsme byli teoreticky připraveni na nejlepší pivotmanku Proseku Sloupovou z výběru České republiky, nebylo vůbec jednoduché ji ubránit. Proto nám pomohlo i její vynucené střídání po páté osobní chybě v závěru zápasu, jinak bychom se asi dočkali velkého dramatu,“ doplnil Vlastmil Císař.
Sestava a body DDM: Skalková 14, I. Vančurová 12, L. Vančurová 11, Andrássyová 9, Kovačíková 8, Majorová 4, Císařová 2, Marková, Jelínková, Drobná, Kopecká, Nožičková.

DDM Č. Lípa – Slovanka B 62:49 (22:12, 33:22, 42:40, 62:49)
Začátek nedělního zápasu se vyvíjel pro domácí tým o poznání lépe a v I. čtvrtině díky zlepšenému pohybu, přesné střelbě a pozorné obraně vedl o deset bodů, v poločase dokonce o jedenáct. Jenže po přestávce ve třetí čtvrtině soupeřky České Lípy nastoupily s velmi rychlou a kombinační hrou, zapracovaly na obranné činnosti a naopak domácí děvčata upadla do útlumu, čehož hostující hráčky ve druhé minutě poslední části využily k vyrovnání. „No, v tu chvíli to s námi vypadalo opravdu bledě,“ konstatoval trenér.
Naštěstí se jeho svěřenkyně včas vzpamatovaly, znovu přidaly na důrazu v útočné fázi i obraně a nedovolily svým soupeřkám celé čtyři minuty skórovat a naopak tři minuty před koncem devítibodovou šňůrou zvýšily skóre na 53:44. Hráčky Slovanky poté nasadily nevyhnutelný celoplošný pressink, jenže DDM se podařilo po přesných rozehrávkách a rychlými protiútoky pojistit a udržet vedení až do závěrečného signálu.
„Výhry jsou pro nás velice důležité, protože obě družstva patří ke špičce soutěže, takže už by se nám mělo dýchat lépe. Z obtížnějších soupeřů, kteří nás ještě čekají, zbývají již pouze Karlovy Vary a Benešov,“ řekl na závěr trenér Vlastimil Císař.
Body: Skalková 20, I. Vančurová 18, L. Vančurová 17, Majorová 5, Kovačíková 2, Andrássyová, Císařová, Marková.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 22 000 Kč

Hlavní stavbyvedoucí Hlavní stavbyvedoucí. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, •SŠ nebo VŠ stavební, •Znalost pracovních postupů a technické dokumentace, •Organizační schopnosti, •Zkušenosti s řízením staveb, •Samostatnost, •Časovou flexibilitu, •Zodpovědnost, •Spolehlivost, •Odolnost vůči stresu, •Řidičský průkaz sk. B, Nabízíme:, •Stabilní zázemí v perspektivní firmě s dlouholetou tradicí, •Stravné či stravenky, •Nástup možný ihned, •Hrubou mzdu od 22.000 – 35.000 Kč v závislosti na schopnostech uchazeče, •Vzdělávací kurzy, školení, •Firemní akce, •Roční odměny dle hospodářského výsledku. Pracoviště: Sam silnice a mosty a.s. - 001, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Slavíková, +420 606 071 092.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 19 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáte práci? Staňte se členy našeho příjemného a pohodovém výrobním kolektivu. Právě hledáme nové kolegy., Jaká je Vaše pracovní náplň:, - Práce na strojích na výrobu hadic a elektrických kabelů pro automobilový průmysl, - Ruční montáž hadic a kabelů., - Práce v třísměnném provozu. , - Vše Vás rádi naučíme a zaškolíme Vás. , Požadavky:, - Práce je vhodná pro muže i ženy bez věkového omezení. Požadujeme předchozí zkušenost ve výrobním provozu, spolehlivost, manuální zručnost, pečlivost a chuť do práce. , Nabízíme: , - příjemné pracovní prostředí a malý přátelský kolektiv, zázemí stabilní společnosti, zaškolení. Možnost kariérního růstu., Docházkový bonus, placená práce přesčas, osobní bonus, teplé jídlo do 35Kč, příspěvek na penzijní pojištění., Vhodné i pro absolventy. , První kontakt emailem!. Pracoviště: Dynaflex cz s.r.o. - 002, Na Vršku, č.p. 434, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Miloslava Koberová, +420 725 404 919(8-15:00).

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme praxy min. 2 roky. Vyučení v oboru a zdravotní průkaz podmínkou!, První kontakt pouze telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Kdg catering s.r.o. - yukon club, Šluknovská, č.p. 3098, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Kučera, +420 732 486 753.

Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 50 000 Kč

Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Konstruktér. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: , -min. VOŠ technického směru, -praxe v oboru, -orientace ve strojírenských normách a v technické dokumentaci , -vypracovávání konstrukční dokumentace , -PC uživatelsky, znalost 3D CAD software (SolidWorks), -představivost a tvořivé myšlení, -řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, - Dotované stravování, penzijní pojištění, příspěvky na dětskou rekreaci, pastelkovné, mimofiremní akce, společné snídaně, tankovací karty, poukazy na nákup,…, Vhodné i pro cizince a absolventy!, První kontakt emailem!. Pracoviště: Krofian cz spol. s r. o., 471 21 Dobranov. Informace: Barbora Brhelová, +420 727 902 457.

Margie Organo Tajon z Filipín tvořila po čtvrt roku na Střední umělecko průmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově.
5

V rámci programu Jedu s dobou si pod vedením zkušených instruktorů mohli senioři zdokonalit své řidičské umění.
14

OBRAZEM: Senioři se učili jezdit bezpečně

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Ubylo nehod i lehce zraněných. Českolipsko hlásí už dvě oběti

Liberecký kraj - Do konce března vyšetřovala policie v Libereckém kraji celkem 944 dopravních nehod, tři osoby při nich přišly o život, dalších deset bylo zraněno těžce a 176 lehce.

Nový Bor v poločase vedl, ale bodů se stejně nedočkal

Nový Bor - Tři góly, z toho dva z nařízených pokutových kopů, inkasovali fotbalisté FC Nový Bor doma od Českého Brodu. Na své první vítězství v divizní soutěži stále marně čekají.

KRÁTCE: Na letišti proběhne nový festival. Oprava sušárny bude pokračovat

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.