Tělocvična na Severu patřila nejmenším basketbalistům. Českolipský oddíl DDM zde uspořádal turnaj pro kategorii nejmladšího minižactva (smíšená kategorie do 10 let).
V prvním zápase nastoupila Č. Lípa proti Slovanu Litoměřice a první čtvrtina se domácím povedla – 8:0. Pak ale přišel obrat a v poločase bylo skóre 10:18. Soupeř si pak vypracoval vedení, jež po celý zápas navyšoval. „Za konečný výsledek 22:37 se zkušeným soupeřem se nemusíme stydět. Naše drobotina teprve zkušenosti získává, má za sebou jen několik málo zápasů a hlavně je to mladý tým, za který nastupují i sedmi a osmiletí basketbalisté,“ netrápila porážka trenérku Lenku Vančurovou
DDM Č. Lípa – Litoměřice 22:37 (8:0, 10:18, 12:29)
Fauly 2/7, šestky 2/0–2/1.
Body: Kadlec 16, Venhauer 4, Stejskalová 2.
Jako druhý v pořadí byl duel mezi Slovanem Litoměřice a BK Ústí n. Labem. Tentokrát na sebe narazili hráči zkušených a vyrovnaných týmů, o čemž svědčí i fakt, že v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 26:26. Po prvním pětiminutovém prodloužení bylo jasno. Po vyfaulování nejzkušenější hráčky Matouškové z týmu Litoměřic Ústí pomalu zvyšovalo svůj bodový náskok a vyhrálo o osm bodů konečným skórem 26:34.
V posledním zápase nastoupili Českolipští proti soupeři z Ústí n. Labem. V poločase za stavu 8:22 se zdálo být rozhodnuto, ale ve třetí čtvrtině, kterou domácí vyhráli 18:6, čímž vedení soupeře stáhli na dva body, se zápas zdramatizoval. Do závěrečné čtvrtiny ústecký tým postavil své dvě největší opory Šeborovou a Lehečkovou a čtvrtina skončila 17:2, takže bylo rozhodnuto.
DDM Č. Lípa – BK Ústí 28:45 (6:12, 8:22, 26:28)
Fauly 11/15, šestky 10/4-13/5.
Body: Venhauer 16, Kadlec 6, Jínová 4, Stejskalová 2
„Nedokázali jsme ubránit o hodně zkušenější hráčky a ony naopak zmařily veškeré naše pokusy o zakončení. V poslední čtvrtině se do našeho koše těmto dvěma hráčkám podařilo vstřelit dohromady 17 bodů,“ konstatovala trenérka Vančurová a dodala: „Musím celý náš tým pochválit za snahu a bojovnost. V obou zápasech jsme hodně chybovali, špatně bránili a někdy ani z pěti pokusů nedokázali skórovat, ale na všech bylo vidět zlepšení oproti minulým zápasům. Zatím nejde o výsledky, jako o sbírání zkušeností a o to, aby v zápase nastoupilo co nejvíce dětí a mohla tak tradice dobré košíkové v České Lípě pokračovat.“

Další zprávy z regionu najdete zde