Basketbalisté České Lípy v 10. kole Oblastního přeboru I. třídy zdolali na domácí palubovce do té doby vedoucí celek tabulky, kterým byl VSK Slavia TU Liberec. Českolipští zvítězili o šest bodů a vyšvihli se na první příčku.
Po zatím druhé soutěžní porážce, kterou českolipští muži utrpěli v Děčíně od domácí juniorky (71:87), si nyní těsnou výhrou nad Libercem spravili náladu.
„Liberec k nám přijel s velkou motivací oplatit nám domácí porážku o 18 bodů, jenže hned v první čtvrtině jsme si díky dobré obraně a soupeřově střelecké nemohoucnosti vytvořili devítibodový náskok,“ uvedl pro Deník hrající trenér Petr Ekrt. Do poločasu se hra obou celků vyrovnala, ale i tak náskok domácích mírně vzrostl a skóre na tabuli ukazovalo poměr 45:31.
Ve třetí čtvrtině začali vysokoškoláci přitvrzovat v obraně, ale z náskoku Č. Lípy se jim nepodařilo ukrojit ani bod, zato v posledním dějství se schylovalo k dramatu.
„Hosté nasadili presink po celém hřišti. I za cenu faulů nás nepustili k postupnému útoku a díky tomu se dotáhli až na dva body,“ líčil závěrečné dějství zápasu P. Ekrt.
Liberečtí se s přemírou snahy dopouštěli nesmyslných a někdy i úmyslných faulů a domácí si své cenné vítězství vybojovali přesnými šestkami.
„Byl to dobrý zápas, který jsme měli po většinu času ve své režii a za vítězství jsme samozřejmě rádi,“ dodal Petr Ekrt, který zaznamenal 20 bodů.
Další zápas odehraje BK Česká Lípa na půdě Realu Roudnice.


BK Česká Lípa – VSK Slavia TU Liberec 88:82 (45:31)
Body Č. Lípy: Tesař J. 21, Ekrt 20, Šírek 14, Tesař T. 10, Rathaus 9, Pikner 8 a Radovský 6.
Body Liberce: Hanyk 23, Zelený 22 a Smeták 15.
Šestky: 41/24; 31/18. Fauly: 23-31. Trojky: 4-6. Rozhodčí: Šural, Pikner.