Na domácí palubovce nejprve zdolal o devět bodů družstvo Brandýsa n. L. a následně si dokonce poradil i s týmem z města automobilů, loňským finalistou této soutěže. „Po loňském úspěchu v lize mladších dorostenek jsme byli donuceni ke změnám v našem klubu. Vzhledem k počtu hráček a trenérů jsme spojili tým mladších a starších dorostenek, který povedu já, protože trenérka Lenka Vančurová má na starost mladší minižákyně a přípravku,“ uvedl pro Deník kouč Vlastimil Císař s tím, že klub nakonec zvolil variantu ligové soutěže ve starší kategorii. „Bude sice velmi těžké se v ní s mladšími hráčkami prosadit, protože věkový rozdíl je 2 až 3 roky, ale první dva zápasy z víkendu nám určité naděje daly,“ dodal spokojený trenér Císař.

DDM Česká Lípa - BK Brandýs nad Labem 73:64

Soupeřky z Brandýsa nad Labem skončily v minulé sezoně na sedmém místě. Domácí hráčky proti nim začaly aktivně s pohotovými přihrávkami a střelbou, občas ale byla vidět i nerozehranost po dlouhé přestávce a velké množství chyb. „Ty pramenily hlavně z pomalých návratů do obrany a stejně tak startu na míč chyběla našim dívkám patřičná razance.“ Přesto se svěřenkyním Vl. Císaře podařilo vytvořit si náskok a ten si udržovat. Soupeřkám se sice v druhém poločase podařilo náskok domácích snížit na tři body, jenže v závěrečné čtvrtině celek DDM zabral, opět zpřesnil hru a navýšil náskok, který si bezpečně udržel až do závěrečného signálu.

Sestava a body DDM: Vančurová L. ml. 24, Skalková T. 22, Vančurová I. 16, Mikičová M. 6, Košnarová M. 2, Mervínská G. 2, Císařová A. 1, Gajdošíková B., Majorová L., Kočanová P., Marková J., Franková S.

DDM Česká Lípa – AŠ Mladá Boleslav 76:60

Mladá Boleslav vzbuzovala kvůli svému loňskému úspěchu oprávněný respekt a úvod střetnutí tyto obavy z rychlé a tvrdé hry jen potvrdil. Hned od prvních minut si hráčky Ml. Boleslavi budovaly náskok a převyšovaly své soupeřky rychlou, sebevědomou hrou s dobrou střelbou. Od 8. minuty se však domácí děvčata rozehrála do rytmu protihráček, zkvalitnila obranou hru a pohyb v útočné části. Podařilo se snížit náskok soupeřek a do 2. čtvrtiny šla s mankem 3 bodů.

Od poloviny této části hry celé tři minuty nevpustil tým DDM protihráčky ke koši a otočil tak skóre ve svůj prospěch. Boleslavanky se po přestávce sice pokusily otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, jenže českolipský tým rychlým pohybem v obrané fázi nástup svých sebevědomých rivalek zachytil a zásluhou přesné útočné hry začal svůj náskok rychle zvyšovat, a to až na 21 bodů. Pak ovšem soupeřky zmobilizovaly síly a začaly pod domácím košem zle zatápět. „Bylo nutné si vyžádat oddechový čas, což se nakonec vyplatilo. Naše děvčata totiž chytila druhý dech a skvělou soustředěnou obranou a neukvapenou hrou v útoku dokázala dovést utkání do vítězného konce,“ konstatoval lodivod Vlastimil Císař.

A jak on sám oba duely hodnotil? „Mám z nich dobrý dojem,“ odpověděl. „Měl jsem velké obavy z nesehranosti a nerozehranosti děvčat a také z toho, jak se mladším hráčkám spojeného týmu podaří zbavit se přílišného respektu ke starším a vyhranějším soupeřkám. Bylo k vidění sice dost chyb, ale věřím, že je postupně odstraníme a rozehrajeme se i dále ke stabilním výkonům. Sezona je teprve na začátku a nás čeká ještě hodně velmi těžkých soupeřů. Oba zápasy, zvlášť pak proti Mladé Boleslavi ukázaly, že pokud všichni přistoupíme k soutěži s maximálním úsilím, nemusí být naše působení v lize bez šancí na kvalitní umístění,“ věří Vl. Císař.

Sestava a body DDM: Vančurová I. 25, Vančurová L. ml. 16, Skalková T. 15, Mervínská G. 10, Císařová A. 4, Mikičová M. 2, Košnarová M. 2, Gajdošíková B 2., Majorová L., Marková J., Franková S.