VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Postup s juniory do basketbalové extraligy je můj největší trenérský úspěch, říká Loněk

Česká Lípa - Přinášíme rozhovor s úspěšným basketbalovým trenérem českolipských juniorů Kamilem Loňkem.

15.8.2009 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Rozhovor probíhal těsně po skončeném 2. barážovém basketbalovém utkání českolipských juniorů hraném v Havířově, ve kterém si jeho svěřenci vybojovali právo hrát v sezoně 2009 - 2010 extraligu juniorů (nejvyšší soutěž této věkové kategorie v ČR.).

Kamile, gratuluji k postupu do extraligy. Popište mi, jak se teď těsně po dohrání zápasu cítíte?
Jsem nesmírně unavený, nejedná se ale o fyzickou únavu, přestože jsem nachodil před střídačkou několik kilometrů, ale psychicky. Po takto vypjatých zápasech jsem schopen prospat odpoledne. Tento víkend byl pro nás všechny velmi náročný jak po fyzické stránce (hlavně hráči), tak po psychické (trenér + diváci). Jsem ale šťastný, že je ta námaha korunována úspěchem.

Stejně jako vy i my jsme prožívali velmi emotivně tento zápas. Co jsi říkal na lavičce při oddechovém čase, kdy do konce utkání chyběly necelé 2 minuty?
Burcoval jsem kluky, ať hrají svoji hru, zodpovědně brání a střelcům Jelínkovi s Příhonským aby zkusili střílet za 3 body z připravených pozic. To se povedlo dokonce 2x, pak se nám podařilo ubránit útoky domácích a skórovat a pak si už jen pamatuji klakson a tu nesmírnou úlevu.
Kluci se právě odešli do kabiny vysprchovat a převléknout, předpokládám, že až to tady skončí, půjdeš za nimi. Co jim budete říkat?
Všem jim musím poděkovat za bojovný výkon a za týmovou práci, která byla dnes klíčem k úspěchu a hlavně za to, že vydrželi makat až do konce zápasu. V basketu totiž hraje svou roli každá vteřina hracího času.

Popište mi vaší sezonu v kategorii juniorů.
V září 2008, na začátku sezóny, jsme si dali za cíl udržet ligovou příslušnost i pro ročník 2009 - 2010. A v počátku to bylo velmi těžké. Ve skupině A jsme měli celky z Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, Berouna , Kladna, Strakonic, Prahy, Mostu a Domažlic. Po polovině základní části to vypadalo, že se nedostaneme ani do finálové osmičky. Všechno se podle mého zlomilo v Českých Budějovicích, kam jsme odjížděli v oslabené sestavě a překvapivě domácí porazili o 1 bod. Tam si kluci začali věřit a přesvědčili se o tom, že každý se dá porazit. Od této chvíle jsme vlastně v základní části prohráli jen jedno utkání s Kladnem. Pak následovala nadstavba, doma jsme udrželi neporazitelnost a venku prohráli jen v Jihlavě.

Jak jste se připravovali na baráž?
Od začátku sezóny trénujeme 7x za čtrnáct dnů (jeden týden 3x a druhý 4x). Posledních 14 dnů před kvalifikací jsme měli několik krátkých jeden až dvoudenních soustředění a odehráli jsme dvě přípravná utkání.

Před začátkem barážového zápasu tvrdil domácí komentátor, že tým je složený z hráčů Ústí nad Labem , Děčína, Liberce a České Lípy. Můžete to nějak vysvětlit ?
Je pravdou, že do České Lípy přestoupil z Liberce Josef Příhonský, ale z Ústí nemáme nikoho. Naopak, my jsme v letošní sezóně měli v Ústí na hostování Jelínka, Bártu a Kabáta. Z Děčína u nás celou sezónu hostoval Korbáč a Pata. Zbytek hráčů jsou odchovanci českolipského basketbalu.

Co bude následovat?
Sezóna skončila, je čas na odpočinek, tréninky sice mít budeme, ale jen oddychové a střelecké a od srpna se začneme připravovat na novou sezónu – extraligovou.

Když se ohlédnete za svojí trenérskou kariérou, na které místo byste dal tento letošní úspěch?
Je to na sto procent můj největší trenérský úspěch. V minulosti jsme sice s partou dnešních mužů vyhráli ligu staršího dorostu a s dorostenkami před dvěma lety toto umístění zopakovali, ale neměli jsme další ročníky, a proto jsme se ani o extraligu nepokoušeli. Dnešní den je jeden z nejhezčích v mém trenérském životě a tohle jsou ty chvíle (teď po vítězné kvalifikaci), pro které se vyplatí tuhle řeholi dělat.

Já o vás vím, že jste vlastně tahounem českolipského basketu. Jak to všechno zvládáte?
Je pravdou, že je na mně veškerá administrativa klubu. Jsme malý oddíl, který nemá velké finanční prostředky, a proto veškerou trenérskou i administrativní práci děláme zdarma ve svém osobním volnu. A jak to zvládám? Tento týden před baráží jsem chodil denně spát okolo půlnoci a ráno v pět vstával, takže sám uznáte, že to není nic moc.

Extraliga juniorů je soutěž, která se hraje po celé České republice. Už víte, jak finančně náročná tato soutěž pro klub bude?
Spočítané to ještě nemám, na to je moc brzy, ale je jasné, že se současnými finančními prostředky to bude skoro až nemožné. Obrátíme se na město Česká Lípa a významné podniky v okolí se žádostí o finanční příspěvek. Doufáme, že hlavně město Česká Lípa nás finančně podpoří, vždyť ti kluci dělají svému městu výbornou reklamu a v neposlední řadě v tomto městě se tak kvalitní soutěž v kolektivním sportu už léta nehrála.

Autor: Tomáš Čmuchálek

15.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 14 740 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci referent/ka podatelny. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14740 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice:administrativní a spisový pracovník komplexně obstarává spisovou službu. Jedná se o zajišťování doručování a provádění úkonů prostřednictvím datových schránek, odesílání veškeré pošty, obsluhu skenovacího zařízení, přípravu pošty k rozvozu po útvarech, úřadech a institucích na území města, Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové zařazení a platové podmínky: 7. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 14 740 Kč do 22 170 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu:1. 8. 2018, popř. dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Kvalifikační předpoklady:min. střední vzdělání s maturitní zkouškou, Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -administrativní a organizační schopnosti, dovednosti na velmi dobré úrovni, -velmi dobrá úroveň komunikačních schopností pro jednání s klienty, -zodpovědný přístup a spolehlivost, -výborná znalost práce s MS Office, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, zvyšování kvalifikace formou školení., Náležitosti písemné přihlášky: , jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k trvalému pobytu, jde-li , o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum , a podpis uchazeče, Přílohy přihlášky: , -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 23. 7. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Referentka / referent podatelny" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, náměstí T. G. Masaryka 1/1, , 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně Městského úřadu Česká Lípa , Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto nevyzvednuté protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 17 000 Kč

Specialisté v oblasti logistiky Referent/ka logistiky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: O společnosti AWEC NORTH s.r.o., Jsme rychle rostoucí společnost, našim předmětem podnikání je velkosériová výroba hliníkových komponentů pro automotive. , Popis pracovní pozice:, - Administrativní práce spojené logistikou - vedení evidencí, skladových listů, denní inventury, komunikace se zákazníkem a dodavateli, příprava dokumentů z oblasti logistiky, práce se čtečkou, skladové hospodářství, sledování a kontrola toku materiálu a výroby., -Kancelářská práce - práce s PC, denní obchůzky výrobou - sběr dat a kontrola, Nabízíme:, -Práci v přátelském kolektivu, moderní a příjemné prostředí - nové kanceláře i výrobní prostory. , -Férové a čestné jednání. Ochota vedení vyjít pracovníkům vstříc. Rodinný kolektiv. , -Parkování zdarma u sídla společnosti, moderní a příjemné zaměstnanecké zázemí (venkovní posezení, aj. - rozšiřujeme)., -Zkušební doba: 3 měsíce - po skončení možnost navýšení mzdy, po skončení smlouvy možnost prodloužení., -Možnost karierního růstu a vzdělávání se - logistik / manažer pro logistiku - s následným odpovídajícím nárůstem mzdy., -Pracovní doba od 7:00 hod. - 15:30 hod., -Měsíční odměna až 3.000 Kč, měsíční příspěvek na dojíždění (od vzdálenosti 20 km, každých 20 km / 1000 Kč), stravenky za každý odpracovaný den (100 Kč / den), pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli, možnost vzdělávání se, účast na externích kurzech aj., možnost karierního růstu, navyšování mzdy, služební notebook, služební telefon (možnost zdarma využívat i pro soukromé účely), Požadujeme:, -znalost práce s PC a programy Word, Outlook, důraz na znalosti Excelu , -řidičský průkaz - výhodou, -jazykové znalosti - výhodou, -ochota učit se novým věcem, zodpovědnost a spolehlivost, reprezentativní vystupování, Poskytnutím svých osobních údajů uvedených v zaslaných materiálech naší společnosti AWEC NORTH s.r.o., dáváte souhlas k jejich zpracování a uchování v databázi, a to na dobu do odvolání Vašeho souhlasu, za účelem získání zaměstnání pro Vaši osobu., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem!. Pracoviště: Awec north s.r.o., Na Vršku, č.p. 431, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Valerija Kirčunová, kircunova@awecnorth.cz.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 120 Kč

Mechanici a opraváři nákladních automobilů Automechanik nákladních automobilů,osobních vozidel a stavebních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, -odborné vyučení bez maturity, -řidičský průkaz skupiny B, -praxe v oboru výhodou, Pracovní náplň:, - opravy a údržba osobních, užitkových a nákladních vozidel. Pracoviště: Sam silnice a mosty a.s. - 001, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Veronika Slavíková, +420 606 071 092.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 84 Kč

Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník svozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nabízíme: dělník svozu na dvě směny, pracovní poměr na dobu určitou 2 x na 6.měsíců po té smlouva prodloužena na dobu neurčitou. , Dvousměnný provoz, 84,-Kč/hod., 90,-Kč stravné na den., První kontakt se zaměstnavatelem telefonicky na č. 602 180 400, nebo e-mailem na mpcl@mariuspedersen.cz.. Pracoviště: Marius pedersen - 001, 5. května, č.p. 3031, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Mpcl@mariuspedersen.cz, +420 602 180 400.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Futsalistky vstoupily do soutěže

Futsalistky vstoupily do soutěže

Naděje Lokomotivy Jan Fabini.

Fabíni opět stanul na stupních vítězů

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 20:00

Kapitán Zbrojovky Melichárek: Se sestupem jsme se vyrovnali na dovolené

/ROZHOVOR/ Z branky sledoval, jak se jeho spoluhráči snaží proniknout obranou Jihlavy a vykřesat naději na udržení. Marně. Brněnská Zbrojovka letos v květnu remizovala a bylo jasno: novou sezonu odehraje o patro níž. Brankář Dušan Melichárek klub neopustil a po letní přípravě opět povede Brňany na hřiště jako kapitán. Poprvé tak ve druhé lize učiní v neděli od šesti hodin večer shodou okolností právě proti celku z Vysočiny.

19.7.2018

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT