"Naši hráči odjížděli s přáním a odhodláním obhájit loňské stříbro z Ostravy,“ přiznal jeden z trenérů Jaroslav Liška.

Podle něj tento prestižní turnaj ukázal, že jednotlivá družstva jsou velmi vyrovnaná a o výsledcích rozhodují často drobné individuální chyby. „Nervozita, hráčská nezkušenost, ale i bouřlivá divácká kulisa byly velkou zátěží hlavně na psychiku pro malé basketbalisty.“
Novoborští chlapci se nenechali zlomit ani v těch nejtěžších chvílích rozhodujících zápasů, a tak si po zásluze společně se svými trenéry Jaroslavem Liškou a Liborem Lebedou přivezli opět vytouženou medaili – stříbrnou!
Úvodní utkání s týmem USK Praha se jim však nevydařilo podle představ. „Zápas byl velmi nervózní a vyrovnaný téměř do poslední vteřiny. V závěru se štěstěna přiklonila na stranu USK, který zvítězil o pouhý jeden bod,“ přiblížil jednotlivá klání kouč Liška.
V druhém duelu narazili novoborští chlapci na obhájce loňského titulu – Snakes Ostrava. „První poločas byl ve znamení útlumu našich hráčů a až druhou část jsme hráli podle našich představ. Větší bodový náskok soupeře se nám už nepodařilo stáhnout, ale i tak prohra s mistrem republiky o 13 bodů nebyla žádnou ostudou,“ poznamenal Jar. Liška.
Následující den čekal na Novoborské BK Opava, s nímž v kvalifikaci prohrál N. Bor o 2 body. „Opavským hráčům jsme ale nyní předvedli, že jejich výhra byla pouhou náhodou. V Plzni jsme je porazili o 2 body, čímž se pozvedla psychika celého našeho týmu.“
Také další soupeř byl z kategorie velmi těžkých. Družstvo BK Pardubice mělo sice oproti Novému Boru výškový handicap, ale ten soupeř nahrazoval nesmírnou bojovností. „Od začátku jsme se ujali vedení, které jsme si udrželi až do konce.“ Před posledním duelem měl tedy Stadion vyrovnanou bilanci: dvě výhry, dvě prohry. Závěrečný zápas s Jiskrou Domažlice měl tedy rozhodnout o celkovém umístění. „Mohli jsme skončit v případě výhry druzí, v případě porážky bychom však klesli až na 5. místo, takže nám šlo o všechno,“ znal trenér situaci před rozhodujícím soubojem. Jeho svěřenci ho však potěšili. Do zápasu se vrhli s velkým nasazením a elánem, díky čemuž si vytvořili dostatečný náskok. „Kluci hráli opravdu skvěle, houževnatě bojovali a nakonec toto střetnutí vyhráli. Výhra nám zajistila titul vicemistra České republiky pro rok 2007!“ radovali se trenéři Jaroslav Liška a Libor Lebeda.

Konečné pořadí:
1. SNAKES OSTRAVA
2. TJ STADION NOVÝ BOR
3. JISKRA DOMAŽLICE
4. BK OPAVA
5. BK PARDUBICE
6. USK PRAHA