Sobotní zápasy základních skupin se sice ještě odehrávaly pro volejbal v ideálních teplotách a pod zataženou oblohou, ale při nedělních utkáních už hráče trápil déšť, vítr a chlad.
S obtížnými podmínkami se nejlépe vypořádaly pražské dvojice, kterých se sjelo na hlavní dokskou pláž nejvíce (dále byla zastoupena města: Česká Lípa, Liberec, České Budějovice a Teplice).

V mužské části turnaje vybojovali prvenství Daman Caran s Tomášem Kazilem, když ve finále porazili obhájce loňského vítězství Zelenku s Rodlingem 2:0 na sety (21:13, 21:18). Tato čtveřice Pražanů si zopakovala loňský souboj o zlato, přičemž Kazil s Caranem vrátili soupeřům porážku zejména lepší hrou na síti. Jako třetí skončil hlavní pořadatel turnaje Aleš Potměšil s Davidem Adamcem. V souboji o bronz jim podlehli bratři Pitnerové z Českých Budějovic 0:2 na sety.

Kromě Potměšila, který je původem z České Lípy, ale dlouhá léta už žije v Praze, byli jedinými zástupci českolipského okresu Milan Lesage s Radkem Bártou. Dvojice, z níž především druhý jmenovaný má zkušenosti i ze světového poháru, skončila však už v základní skupině. Vzhledem k tomu, že loni Lesage s Bártou bojovali o medaile, zůstalo jejich vystoupení za očekáváním.
V ženské části turnaje stanuly na nejvyšším stupínku Markéta Frohlichová s Terezou Mejtovou. Rovněž pražské volejbalistky vrátily ve finále porážku ze základní skupiny dvojici Hullová – Vašíčková.

Druhé místo tak připadlo hráčkám, které jako by s umístěním už předem počítaly, jelikož do turnaje vstoupily pod příznačným názvem „Ty druhý“.