Dobrá zpráva pro všechny závodníky. První závod seriálu ČEZ SkiTour, Bedřichovský Night Light Marathon se pojede v původním termínu, tj. 3. 4. ledna a na původně plánovaných trasách. Organizátoři zvažovali pečlivě všechny varianty včetně náhradních termínů, ale vzhledem k nejisté předpovědi na následující týdny se rozhodli uspořádat závod v původním termínu a na původně plánovaných trasách. 

Jaké budou trasy?

Kvůli aktuálním sněhovým podmínkám budou stopy na klasiku připravené pomocí skútrů od Nové louky. Trasy v úseku Bedřichov Nová Louka budou sjízdné, ale nebudou technicky upravené. 

V roce 2021 se do České republiky skoro po padesáti letech vrátí mistrovství světa orientačních běžců. Do Libereckého kraje přijede světová špička.
Liberecký kraj zaplaví tři stovky nejlepších orientačních běžců

Na tratích leží přibližně 20 cm sněhu, ve vyšších polohách 25 cm, ze stadionu k Buku je sněhová vrstva menší a měří asi 10 cm. Sníh je dobře uježděný, přesto organizátoři doporučují všem závodníkům, pokud mají možnost, zvolit „dvojkové“ běžky.

Mázu pro vás zajistí

„Tak neváhejte a dorazte do Jizerek rozjet zimu na běžkách! Určit dobrou mázu na takové podmínky by mohlo být náročné, ale takové starosti můžete hodit za hlavu a nechat péči o přípravu lyží na odbornících ze SWIXU,“ vzkazují organizátoři nočního maratonu. Mazací servis SWIX si můžete předem objednat ve registračním systému SportID.

Registrace na místě

Ani o běžky se bát nemusíte, stejně jako v loňské sezoně můžete přímo na tratích testovat top modely běžek s pravou závodní DNA. A kdo se ještě nestihl přihlásit on line, může se registrovat nyní už jen v pátek 3. ledna přímo na místě. A vyrazit na trasu nemusí jen dospěláci. Vzít s sebou můžete také svoje ratolesti, protože se opět pojede Mini SkiTour v původně plánovaném rozsahu. 

Na Prezidentské chatě v Jizerských horách se sešli bývalí významní sportovci Libereckého kraje, úspěšní reprezentanti ČR.
FOTO: Na Prezidentské chatě v Jizerkách se sešli bývalí sportovci