Již 53. ročník běhu Cvikovem zahájil podzimní část seriálu Okresní běžecká liga (OBL) „O pohár českolipského deníku“. Přestože bodování do OBL bylo navýšené, konkurence mezi seniory byla už slabší. Např. v hlavní kategorii muži A na 15 km startovali pouze tři běžci.
Vedení v průběžném pořadí OBL si s menším náskokem nadále udržel Petr Charousek z Doks (108 b.), přestože se netakticky přihlásil do kategorie mílařů. Na druhém místě se mu přibližuje další veterán Jiří Malý (102,5) z AC Č. Lípa a výrazně si polepšil postupem na třetí místo Petr Pražák ze Stráže (94,5). Další pořadí do desítky: 4. Svitáková Hana 92 b (AC), 5. Loubková Ivana 88,5 (Cyklorenova), Nemeth 86, 7. Bufka 83,5, 8. Slaměný, 9. Bínová, 10. Svitáková Alena shodně 82,5 (všichni AC). Už pouze dva běžci absolvovali dosavadních devět závodů, a to Jiří Malý (AC) a Vladimír Šrachta (Cyklosprint Cvikov).
Desátý závod do OBL se běží v sobotu 22. září, a to Běh lipovou alejí v Zahrádkách. Zbývající klání budou o to napínavější, neboť se budou bodové rozdíly snižovat, započítává se pouze 10 nejlepších výsledků.

Další zprávy z regionu najdete zde