Závod byl vypsán ve 24 kategoriích od těch nejmenších a nejmladších běžců (ročník 2002 a mladší) přes mladší žáky, starší žáky, dorostence, mílaře, až po skutečné veterány, kteří se závodu pravidelně již léta zúčastňují. Na start letošního ročníku Běhu Cvikovem se dostavilo i přes chladné počasí 175 atletů. Traťové rekordy sice nepadly, ale za sportovní výkony patří všem účastníkům obdiv.

V hlavní kategorii mužů – Memoriál Ing. J. Hrona na 15000 m – zvítězil Jiří Čivrný ze Semil, druhé místo patří Miroslavu Daňkovi z oddílu Labe Triclub, třetí místo vybojoval David Cihlář za Elkus s.r.o. V ženách byla nejúspěšnější Hana Svitáková před Alenou Svitákovou, obě z oddílu AC Česká Lípa.
Na poloviční trati (7500 m) kralovala Kateřina Loubková z Cyklorenovy Cvikov. Nejstarším závodníkem byl Rolf Fichtner z TJ Doksy – ročník 1927.
V rámci tohoto ročníku proběhl cílem již desetitisící závodník od počátku pořádání tohoto běhu. Ti nejlepší ve všech kategoriích získali hodnotné ceny, které zajistilo město Cvikov ve spolupráci s mnoha cvikovskými i jinými sponzory.