Na úvod je nutno uvést, že se podařilo objevit dokument někdejšího oddílu Základní a rekreační tělovýchovy, podle kterého by měl být tento ročník už 31.
Když pomineme, že letošní závod provázelo krásné jarní počasí, byl také nádherný tím, že naprosto prevážnou část účastníků tvořily děti. Z celkového počtu 98 závodníků bylo 71 žactva a dorostu. Nejmladšími účastnicemi byly Anna a Pavla Púčkovy, narozené v roce 2007. Jen pro zajímavost, rozdíl mezi nejmladším a nejstarším závoníkem byl neuvěřitelných 70 let. V některých kategoriích se vítězilo atleticky řečeno o prsa, v některých o parník.


Vítězové mládežnických
kategorií


Do 5 let: Tereza Rumlenová, Ondřej Cmunt (oba z N. Boru).
Do 7 let: Anna Stínilová (Podmokly) a Jakub Knespl (AC Č. Lípa).
Do 9 let: Nikol Majcherová (Biatlon Manušice), Jakub Hercík (USK Ústí n/L.).
Do 11 let: Kateřina Kotrčová (Cvikováček), Jaroslav Štěpánek (AC Č. Lípa).
Ml. žactvo: Marie Skočovská (AC Č. Lípa), Michal Gina (Podmokly).
St. žactvo: Olga Půčková (Jiskra N. Bor), Jan Plechatý (Podmokly).
Dorost: Nikola Pohlreichová, Jakub Kalík (oba KB Jílové).


Poté už se schylovalo ke startu mílařů na jeden okruh, ale hlavně k začátku hlavního závodu na 12 km. Na startu nechyběl vítěz dvou předcházejících ročníků Miroslav Daňko, a tak se tipovalo, zda si odveze pohár natrvalo, nebo zda se podaří někomu dalšímu vítězství Miroslavu Daňkovi vzít. Adeptů bylo několik. Už po prvním kole dal Daňko jasně najevo, že nemíní první místo nikomu přenechat. Po 6 km vedl o 35 vteřin. Do cíle zvýšil náskok na téměř 2 minuty a s převahou zvítězil. Druhý v absolutním pořadí skončil Michal Michálek ze Sokola Mělník a třetí místo obsadil vítěz kat. do 49 let Jíří Lenča ze Žďárku. Čtvrtý skončil vítěz kat. do 59 let Zděnek Bufka z AC Č. Lípa. Kategorii nad 60 let vyhrál Jiří Plecháček ze Sokola Tuháň.