Pátý ročník tohoto běhu do vrchu letos provázelo krásné slunné počasí, přesto se na startu prezentovalo méně účastníků než v předchozích ročnících. Řada mladých atletů z Českolipska totiž ještě o tomto víkendu sváděla boje na dráze.V hlavním závodě na 6 km (s převýšením více než 300 m) zvítězil (již veterán) Vladimír Vacarda z AC Slovan Liberec těsně před českolipským běžcem Zdeňkem Plevou. Nejrychlejší ženou byla tentokrát výborná triatlonistka a atletka Kateřina Loubková (TT Cyklorenova Cvikov).

Absolutní vítězové opět obdrželi poukazy na sportovní obuv, které věnoval INTERSPORT Česká Lípa. V závodě na 3 km s přehledem zvítězil Petr Cmunt (Jiskra Nový Bor). I když letos nepadl žádný traťový rekord, tak si všichni, kteří absolvovali tento náročný běh, zaslouží obdiv za hodnotný sportovní výkon. Nejlepší vrchaři všech vypsaných kategorií hlavního závodu i běhu na 3 km byli odměněni cenami, které věnovalo Město Česká Lípa a pořadatelé závodu z AC Česká Lípa.

Závěrečné vyhlášení výsledků proběhlo na terase hostince „Horní Libchava“, jehož zaměstnanci ochotně poskytli závodníkům i pořadatelům kvalitní zázemí.

Vítězové (3 km):
Ml.žáci: Cmunt Petr(Jiskra N. Bor) 16:16 min.; Ml.žákyně: Skočovská Marie (AC Č.Lípa) 17:18 min.; St.žáci: Selimovič Mirza (SK ZŠ Jablonné v Podj.) 16:59 min.

Vítězové hlavního závodu (6 km):
Muži-A: Pleva Zdeněk (Č.Lípa) 27:19 min.; Muži-B: Vacarda Vladimír (AC Slovan Liberec) 27:14 min.; Muži-C: Bufka Zdeněk (AC Č.Lípa) 28:52 min.; Muži-D: Plecháček Jiří (Sokol Tuháň) 39:32 min.; Ženy-A: Loubková Kateřina (TT Cyklorenova Cvikov) 30:52 min.; Ženy-B: Svitáková (AC Č.Lípa) 42:14 min.; Junioři: Hrdina Jakub (AC Č.Lípa) 30:04 min.