Běžecká liga má za sebou závod ve Cvikově, pokračovat bude v Brništi

Cvikov - Okresní běžecká liga (OBL) pokračovala dalším dílem o velikonočních svátcích, a to přespolním během Cvikováčku Cvikov.

25.4.2017

Vítězky hlavního závodu žen ve Cvikově (zleva): 2. Slaměná, 1. Václavíková, 3. Týnková. Foto: Oldřich Slaměný

„Na startu ve Cvikově se sešlo na 125 závodníků ze všech věkových kategorií, což je vzhledem k nepřízni počasí a konkurenci dalších konajících se závodů v severočeském regionu slušná účast," uznal ředitel OBL Oldřich Slaměný.

Hlavní závod na 9 100 metrů vyhrál Tomáš Kolařík (Cyklorenova Cvikov) v čase 34:18 min., druhý byl Tomáš Třešňák (AC Česká Lípa; 34:43), třetí doběhl Pavel Tvrdík (Forbidden Česká Lípa; 36:17).

Mezi ženami suverénně zvítězila Jana Václavíková (KV Klíč), která stlačila čas pod 40 minut, přesně 39:17 min. Dosud vedoucí závodnice seriálu OBL Lucie Peškařová mezi mladšími žákyněmi získala prvenství a nadále vede celou soutěž jako jediná s plným počtem 71 bodů.

Další průběžné pořadí OBL:
2. Jaroslav Jíra (Haventeam Nový Bor) 69 b.
10. Slaměná (Volfartice) 54 b.

Tento týden, přesněji v sobotu 29. dubna, čeká na borce nejen z Českolipska další závod OBL.

„Bude to Propesko Brnišťský půlmaratón, který se v minulosti stal největší běžeckou akcí na českolipském okrese. Pořadatelé z Podralského nadačního fondu a ZOD Brniště i letos očekávají účast kolem 400 až 500 závodníků," předesílá Oldřich Slaměný, jenž dodává, že po tomto náročném půlmaratónovém klání se 1. května uskuteční další náročný závod Běh Údolím samoty v Radvanci.