V hlavní kategorii na 10 000 m nestačilo zlepšení loňského výsledku Michalu Michálkovi k obhajobě vítězství z posledních ročníků. Letošním vítězem se stal Dalibor Bartoš z Děčína (35:52,5 min) před Miroslavem Daňkem z Labe Tri Clubu (36:06,7), loňský vítěz si doběhl pro třetí místo (36:12).

V ženské kategorii se nic nemění na vítězce Ivaně Loubkové ze Cvikova (42:17,7), která doběhla před svou sestrou Kateřinou 42:19,2 min. a Pavlou Loudovou z Jilemnice 46:32,8 min.

Ve veteránské kategorii překvapil svým výkonem dvaasedmdesátiletý Václav Bradle ze Sokola Chuchelna, který 10 km trať proběhl za 52:13,8 min.
V mládežnických kategoriích se pořadatelé dočkali na trati 2200 m traťového rekordu 07:59 min. v podání Anežky Drahotové z místního oddílu, která zvítězila před svou sestrou Eliškou 08:00 min.

Obě pak porazily i vítěze kategorie žáků Hynka Bártu z AC Česká Lípa 08:04 min. S ním ještě v závěru bojovala Olga Půčková z Jiskry Nový Bor 08:06 min, která si doběhla pro bronz. V rámci již zmiňované Okresní běžecké ligy (OBL) se zároveň rozdělovaly první body pro běžce z českolipského okresu.

„Díky velkému množství vypsaných startů celkem 13 běžců obdrželo za nejlepší umístění plný počet bodů, tudíž zatím bez určení pořadí,“ říká ředitel tohoto oblíbeného běžeckého seriálu Oldřich Slaměný.

Podle jeho slov budou na předních místech žebříčku opět figurovat známá jména z minulých ročníků. „Ale mezi favority budou patřit další z mládežnických kategorií jako například sestry Drahotovy startující za Jiskru Nová Bor, Martin Lupoměský ze Cvikováčku Cvikov, Ladislava Papíková z AC Česká Lípa a další,“ tipuje Oldřich Slaměný.

Další závod OBL se koná v neděli 29. března v Jablonném v Podještědí. Prezentace závodníků je od 8.30, první start od 10 hodin. „Veškeré sportovní dění se odehrává na náměstí v Jablonném před budovou radnice,“ doplňuje ředitel Slaměný.