Dvojnásobný bodový zisk byl ve hře při 25. běhu Lipovou alejí v Zahrádkách, který v hlavním závodě na 12 kilometrů ovládl Daniel Jordán z UD Hamr 1972, a mezi ženami na poloviční trati Tereza Macháčková z AO TJ Doksy.

Netradičně ve čtvrtek 27. září se konal 12. ročník Běhu kolem Panské skály, na jehož start se postavilo 178 závodníků všech věkových kategorií. Znovu převažovali zástupci v dětských kategoriích. Už první minuty prezentace rozptýlily obavy pořadatelů, že účast nebude tak velká, jako v minulých ročnících. „Nejmladší děti běhaly pouze po parkovišti, ale se stoupajícím věkem závodníků přibývala vzdálenost uběhnuté tratě,“ říká za organizátory Jan Půlkrab.

Hlavní závod se běžel na kilometrovém okruhu kolem Panské skály. Ženy ho absolvovaly 3x, muži 6x. V ženách se celkovou vítězkou stala Vendula Ryšavá z České Lípy, muže již podruhé vyhrál Ondřej Petr z týmu Active Tour Cycling.

Okresní běžecká liga pokračuje v sobotu 13. října na Červeném okruhu v Doksech. O týden později budou běžci bojovat o další body u zámku Lemberk.

Kompletní výsledky i propozice závodů najdete na webu oblcl.cz