VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Běžecký seriál o Pohár Českolipského deníku letos trhal rekordy!

Česká Lípa - V letošním 19. ročníku Okresní běžecké ligy byla překonána magická hranice účastníků.

19.11.2015
SDÍLEJ:

Již 19. ročník Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku“ (OBL) je za námi.Foto: Oldřich Slaměný

Již 19. ročník Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku" (OBL) je za námi.

Ve středu v restauraci Skleník na Slovance proběhlo závěrečné hodnocení a vyhlášení nejúspěšnějších aktérů celého seriálu.

Tři nejlepší běžci převzali krásné poháry věnované redakcí Českolipského deníku. Další hodnotné ceny věnovali ZOD Brniště a jednotliví pořadatelé běžeckých závodů zařazených do seriálu.

Trocha statistiky

„Letošní ročník Okresní běžecké ligy o Pohár Českolipského deníku můžeme hodnotit jako ten naprosto nejzdařilejší ze všech dosavadních," předesílá s úsměvem ředitel OBL Oldřich Slaměný.

Letošní 19. ročník OBL obsahoval celkem 17 závodů, z nichž 14 nejlepších výsledků bylo započítáváno do celkového pořadí. „V tomto ročníku vznikl nový závod, Běh kolem Hvozdu v Krompachu, a proto doufejme, že se i nadále ujme a pořadatel bude pokračovat i v příštím roce," zdůraznil ředitel Slaměný, jehož pravou rukou byl opět Vasil Dogaru mladší.

O tom, že kondiční běh získává stále na oblibě, svědčí rekordní nárůsty účastníků běhů. Pořadatelé byli mnohdy příjemně zaskočeni nárůstem účastníků jednotlivých dílů seriálu.

„To jsme konstatovali už v loňském roce, a letos opět. Na devíti závodech ze sedmnácti byla zaznamenána rekordní účast," těší Oldřicha Slaměného, jenž dodává, že v součtu všech letošních běžeckých kláních v rámci OBL byla překonána magická hranice 3000 běžců, konkrétně 3066!

„To se rovná nárůstu o více jak 350 běžců oproti loňskému roku. A průměrný počet běžců na jeden závod činí 187, což je o 17 více než v loňském ročníku."

Rekordním, z těch letos novějších závodů, byl půlmaraton v Brništi: celkem 274 běžců.

V seriálu OBL 2015 bylo registrováno 384 bodujících běžců jen z našeho okresu. A že nejpočetnější skupinou jsou veteráni, jako tomu bylo v minulosti? To už neplatí! „Nyní je to kategorie mužů a hlavně žen. Bohužel mládež, konkrétně starší žáci a žákyně, zatím stále zaostává," konstatuje Vasil Dogaru.

Všech 17 letošních závodů OBL absolvovali pouze dva běžci, a to Josef Dneboský v kat. veteráni, a Michal Votýpka mezi ml. žáky.

„Do loňského roku pravidelný účastník seriálu Vladimír Šrachta letos nepřetržitou šňůru 150 závodů za sebou musel přerušit pouze ze zdravotních důvodů."

Chystá se 20. ročník

Hlavní organizátoři OBL, Oldřich Slaměný a Vasil Dogaru ml. společně s pořadateli běhů už připravují termínovou listinu na rok 2016, který bude jubilejní 20.!

„Přiznám se, že jsem chtěl s pořádáním Okresní běžecké ligy v dalším roce skončit, protože je to náročné. Ale po vyhlášení posledního závodu v Žandově a hlavně teď, po velmi vydařeném celkovém vyhodnocení v České Lípě, jsme s kolegou Vasilem přislíbili, že budeme pokračovat a Okresní běžeckou ligu ve spolupráci s Českolipským deníkem zorganizujeme i v nadcházejícím období," přiznal Oldřich Slaměný a doplnil: „Doufejme, že sezona 2016 přiláká k pravidelnému pohybu další zájemce o přespolní běhy a závody v rámci OBL."

TOP 15 OBL 2015

Po celou sezonu vedoucí závodník Jaroslav Jíra při posledním závodě v Žandově zbytečně přetaktizoval svou dosavadní vedoucí pozici a skončil o pouhý 1 bod za celkovým vítězem Janem Kopřivou.

Celkové pořadí seriálu OBL 2015:

Vítězové OBL: 1. Jan Kopřiva (TJ Jiskra Nový Bor), 2. Jaroslav Jíra (Cyklorenova Cvikov), 3. Tereza Macháčková (TJ Doksy).1. Jan Kopřiva (TJ Jiskra Nový Bor) 186 b.
2. Jaroslav Jíra (Cyklorenova Cvikov) 185 b.
3. Tereza Macháčková (TJ Doksy) 181 b.
4. Veselá (AC Česká Lípa) 176 b.
5. Louda (AC) 168 b.
6. Václavíková (Ajeto Lindava) 162 b.
7. Bisová (AC) 159,5 b.
8. Votýpka (BS Nový Bor) 154,4 b.
9. Švácha (AC) 152,5 b.
10. Walter (Zahrádky) 149 b.
11. Fridrichová (AC) 148,5 b.
12. Loudová (AC) 144 b.
13. Németh (AC) 141 b.
14. Krafková (OK Nový Bor) 138,5 b.
15. Bufka (AC) 134,5 b.

Autor: Redakce

19.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.

Mladí olympionici oblečou kolekci za půl milionu

Liberecký kraj – 94 mladých sportovců bude kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě, která začíná na konci ledna v Pardubickém kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT