I přes nepřízeň počasí a nedostatek sněhu uspořádali pořadatelé v Novém Městě na Moravě dvě kola Českého poháru biatlonistů, kterých se zúčastnili členové Klubu biatlonu Manušice/ Kamenický Šenov.

V prvním kole ČP dorostu a dospělých vyhrála v sobotu i v neděli Šárka Půlkrabová, její oddílový kolega Jan Zátka se umístil v obou dnech shodně na 10. příčce.

Na stejných tratích se jelo také 1. kolo ČP žactva. Zde své trenéry potěšil mladík Josef Zátka, jenž při svém prvním startu na velkých závodech obsadil solidní 15. místo ze 49 startujících, získal II. výkonnostní třídu a zajistil si postup na březnové MČR. To samé se podařilo dalším dvěma členům biatlonového oddílu, konkrétně Nikol Majcherové a Jiřímu Rozsypalovi.

„Musíme doufat, že se počasí umoudří a budeme mít možnost potrénovat nejen na další závody Českého poháru, ale právě také na republikový šampionát," přeje si trenér Jan Půlkrab.