„Minulý rok jsme opět stáli před otázkou, jak lépe vylepšit přípravy na vrcholné soutěže mládeže a A týmu. Podařilo se nám vytvořit skvělý systém přípravy. Pořádáme naše víkendové Speciál tréninky, které jsou zaměřené na konkrétní činnost, zejména sparingy s kontrolními turnaje. Dále jsme měli skvělou  přípravu pod vedením mistra světa A. Gogitou a Sparing v Českých Budějovicích s mezinárodní účastí,“ řekl Pavel Znamenáček, vedoucí klubu Sport Relax.

„Dělají nám radost nová závodních družstva a čas ukáže, zda se dotkneme vytoužené mety. Účast našich závodníků byla na soutěžích znát, a to nejen na krajském poli, národních pohárech a mezinárodní scéně. Těžko lze vyjmenovat nejdůležitější úspěchy, protože pro každého to má jiný rozměr, ale přeci jen vyzdvihnu úspěch na Evropských hrách v San Marinu, Mistrovství České republiky v olympijském karate a celkové vítězství klubu na Krajském přeboru,“ pokračoval. 

Miroslav Barda si v 66 letech zahrál okresní přebor za tým Zahrádky u České Lípy.
V 66 letech se těšil na okresní přebor. Teď to vypadá, že už si možná nezahraje

„Evropské hry byly pro naše barvy úspěšné a zisk dvou zlatých a tří stříbrných přispěl k celkovému vítězství České republiky. Další zasloužený a vydřený úspěch byl na mistrovství republiky v olympijském karate v Karlových Varech. Ten předcházel úspěchu na Kvalifikačním turnaji, kde jsme ještě vybojovali pět vítězství, a tím i nominace na mistrovství republiky,“ zdůraznil Znamenáček.

Na republikovém šampionátu jsme obstáli zástupci Sport Relaxu skvěle a do „Lípy“ přivezli 1x zlato, 3x bronz, 1x 5.místo 2x 7. místo a 1x 9.místo.

„Z českolipských klubů jsme jako jediní medailově obstáli a vybojovali díky Barboře Znamenáčkové celkové deváté místo z 36 seniorských klubů. Krajský přebor byl pro náš klub významný ze dvou důvodů. Organizačně jsme turnaj zvládli a zároveň jsme získali cenné nominace na mistrovství republiky Beginner, kde jsme nakonec s novými tvářemi obsadili třetí místo z 37 klubů,“ dodal Pavel Znamenáček.

Uprostřed závodního maratonu si českolipští trenéři Barbora a Pavel Znamenáček odskočili za hranice všedních dnů a odletěli Indie, kde si připomněli, co je v životě důležité a zároveň získali další podněty a nápady pro rozvoj klubu.