V mladší kategorii přijela kompletní celá krajská špička, která se této soutěže pravidelně zúčastňujne, včetně domácího Jana Fabíniho, jenž patří mezi nejlepší. Turnaj se odehrál skupinovým systémem a následně tzv. pavoukem na jednu porážku.

V žácích se zúčastnili za Lokomotivu Č. Lípa kromě Jana Fabíniho i David Kroul a Václav Gabriel. Po odehrání skupin a prvního kola „pavouka“ vznikla osmička nejlepších, ve které byli Fabíni a Gabriel rozdílně úspěšní. Druhý jmenovaný prohrál se stolním tenistou Židem (SKST Liberec) po boji 3:2 a zůstal pro něj pouze boj o 5. místo, kde ale opět nestačil na soupeře Mencla z Turnova, jemuž podlehl těsně 2:3.

Fabíni bez problému porazil postupně hráče z SKST Liberec, a to v pořadí Košek, Brumlich, Janků a zaslouženě vyhrál. V kategorii dorostu chyběla v hale Loko krajská špička, proto se mladým borcům rázem otevřela možnost lépe uspět, než v minulých turnajích. Jedním z favoritů měl být domácí Marek Fabíni, který se dostal mezi nejlepší čtyři nasazené hráče: Ježek (Sokol Turnov), Suchomel, Hlavsa (oba SKST Liberec).

Nejníže z těchto čtyř borců v průběžném bodovacím žebříčku byl Suchomel, ovšem právě on se stal pozdějším vítězem, neboť porazil Ježka a ve finále i českolipského Marka Fabíniho poměrem 3:2 na sety.

„Honza po zásluze vyhrál a také jsem nic jiného nečekal, vždyť patří mezi širší špičku v České republice. U Marka došlo k velkému netaktickému záměru, a také jsem mu to vyčinil. Ve finále měl svého soupeře bez problému porazit, jenže neuposlechl mé taktické záměry a rozhodl se soupeře tak zvaně přestřílet, což však není to pravé ořechové v Markově hře. Jinak by to bylo double bratrů Fabínů,“ litoval po turnaji trenér obou stolních tenistů Lokomotivy Aleš Bayer.