Z vítězství se v 49. ročníku radoval zmiňovaný úřadující český šampion, druhý dojel po nedělním odstoupení Václava Pecha a odpolední technické závadě Filipa Mareše rakouský pilot Simon Wagner a třetí místo bral Dominik Stříteský, jenž dominoval už v Sosnové.

„Úvodní zkouška v Sosnové mi vyšla na jedničku, okruhy mi sedí, ale hlavní vteřiny se rozdávaly až o víkendu na klasických erzetách,“ řekl Stříteský.

První etapa letošního ročníku Bohemia Rally potvrdila dominanci tria Jan Kopecký, Václav Pech a Filip Mareš.

Ve druhé (nedělní) se však začaly dít věci. Nejprve odstoupil Václav Pech, pak se před šampiona a největšího favorita dostal Filip Mareš, avšak ani on nedokončil…

Pro triumf si tedy dojel zmiňovaný Kopecký. „Špatná volba pneumatik málem naše snahy zhatila , šlo o jedno z nejhorších rozhodnutí v kariéře, ale ještě jsme zabojovali a vyšlo to,“ uvedl vítěz.

NORSKÝ MISTR SVĚTA V AKCI

Andreas Mikkelsen testoval na Rally Bohemia Škoda Fabia RS Rally2. Prvně se představil už v pátek na autodromu Sosnová na Českolipsku.

„Je mi velkou ctí být součástí tohoto projektu. Teď jsme u konce a vše jsme tady představili divákům. Jeli jsme na skutečných rychlostních zkouškách. Vůz neměl ještě homologaci, proto jsme jeli mimo závod jako předjezdci. Bylo skvělé vyzkoušet nový povrch i cesty, které byly více jako rally. Prozatím jsme pouze testovali, teď auto zkoušíme už v praxi. Najel jsem dva tisíce testovacích kilometrů, hlavně na šotolině. Asfalt byl tady novinka, jeli jsme na maximum,“ řekl 33letý rodák z Osla.