Dalšími dvěma koly se posunul 6. ročník Českolipské amatérské bowlingové ligy do své druhé poloviny. O vítězi 2. ligy a postupujícím do 1. ligy se zdá být už rozhodnuto. Tým Shark jasně opanuje druhou ligu. Zato o vítězi 6. ročníku ČLABL se rozhodne asi až v úplném závěru.
Ze zápasů uplynulých dvou kol je nutno vyzdvihnout souboj rumburského Sportlife s Broulatýmem. I přes kvalitní nához neměl Sportlife proti výborně hrajícímu Broulatýmu žádnou šanci. Hráči vedoucího mužstva 1. ligy předvedli vynikající výkon a vyrovnanými výkony vytvořili nový rekord ligy 1505 bodů v náhozu týmu na zápas.
Zatím poslední tým 1. ligy Eagles prohrál oba své zápasy a zůstal tak přišpendlen na chvostu tabulky. Jistě zajímavý bude ještě boj o baráž. V druhé lize se o ni budou asi snažit týmy Sosnová, ABC, Ajeto a Nezmaři. Naopak vyhnout se baráži budou chtít týmy 1. ligy – Mineli, Olympia Tigers, Tipsport a Sportlife.
Z mnoha kvalitních výkonů jednotlivců nejvíce vynikl nához vedoucího žebříčku mužů. M. Oliva v zápase se Sportlife shodil celkově 473 kuželek (224 + 249) a upevnil si 1. místo. Druhý je stále jen jednou hrající zástupce Bowling baru P. Frolla, ale mocně se na něj dotahuje B. Lojek z vedoucího mužstva 2. ligy Shark. V žebříčku se v čele nic nezměnilo. Pouze si hráčky upravily své průměry. A tak stále vede A. Šamšová (Sportlife) před druhou S. Miškovou (Bowling bar), následovanou Š. Šmelhausovou (Broulatým). O vyrovnanosti těchto hráček svědčí fakt, že je dělí od sebe jen 24 bodů.

Další zprávy z regionu najdete zde