Turnaj začal už v pátek prvními kvalifikačními rundami. Tradičně každý hráč odehrál tři základní kola a případné další opravné re-entry. Již v této fázi turnaje byly k vidění velmi slušné výkony (16 x více než 200 bodů).
Na čele průběžného pořadí se usadil J. Čech (Liberec), který ve všech kolech překonal dvoustovku, s vynikajícím průměrem 220 bodů na kolo. Druhá byla se ztrátou 38 bodů, po mateřské dovolené se navrátivší Ála Šamšová (dříve Majarová) z Rumburka. Třetí pak M. Knop (Č. Lípa).
Do dvoukolového semifinále postoupilo 16 nejlepších borců za základních kol a i zde padaly další dvoustovky.
Po této fázi klání nezůstal na čele průběžného pořadí doslova kámen na kameni. Do čela se vyšvihla H. Topinková (Č. Lípa), druhý byl ostřílený J. Chudoba, třetí pak domácí Š. Skrbek. Toto pořadí však vůbec nic neznamenalo, neboť dvoukolové finále, kam se probojovalo 8 nejlepších semifinalistů, se začalo hrát s čistým štítem u všech finalistů.
Po prvním průměrném kole se zajímavé věci děly v tom druhém. Vynikajícím výkonem se prezentovala především A. Šamšová, které nához 243 bodů přinesl nejen celkové vítězství, ale zároveň i kvalitní rekord turnaje, který je i rekordem dráhy č. 4. Druhou finálovou dvoustovku zaznamenal J. Chudoba (222 bodů) a zajistil si tak celkové stříbro. Bronzový stupínek si vyrovnanými výkony vybojovala další žena, H. Topinková. Dvě bowlerky „na bedně“ v silné konkurenci mezi muži, to je hezký úspěch těchto hráček.
Čulibrkem turnaje se stal nováček mezi bowlingovými koulemi L. Novotný.
Po čtyřech turnajích Olympia Bowling Cupu je pořadí v čele vzácně vyrovnané. Seriál vede Š. Skrbek před J. Čechem a M. Klivickým. V hodnocení o Krále Lužických hor je po 11 turnajích v čele krásnolipský J. Chudoba o pouhé 3 body před J. Čechem. Dalších 27 bodů ztrácí na třetí příčce Š. Skrbek.
Pátý turnaj Olympia Bowling Cupu se uskuteční až po prázdninách.