Rodrigo Taverna, Rodriguez dos Reis Danilinho, Johne Melo de Sousa, Wenderson da Silva Ferrer.

To jsou jména některých brazilských fotbalistů, jež nová městská sportovní hala v České Lípě nikdy neviděla. Ale dnes večer se tak poprvé stane.

V rámci 15. kola CHANCE futsal ligy totiž na palubovku Démonů zavítá ambiciózní nováček Gardenline Litoměřice, který se letos opírá právě o fotbalové kvality Jihoameričanů.

„Jedeme pro tři body," prohlásil sebevědomě David Filinger, hrající asistent trenéra Litoměřic. „Známe sílu soupeře a předpokládáme, že to bude velmi těžké utkání. Musíme být trpěliví, do hry musíme dát bojovnost, která nám v minulém utkání chyběla. Bez toho bychom proti Lípě těžko uspěli. Bude nám chybět vyloučený Vagnao, ale do sestavy se po vyloučeních vracejí Rodrigo Taverna a Danilinho."

Oba celky mají v průběžné tabulce naprosto odlišné postavení. Českolipští Démoni zaujímají se 14 body předposlední místo, Gardenline Litoměřice okupuje čtvrtou příčku, kde má 21 bodů.

V minulém dějství nejvyšší futsalové soutěže Litoměřice remizovaly 1:1 s hostujícím Třincem, Česká Lípa prohrála s favorizovanou Chrudimí vysoko 1:9.

Karel Kruliš, kormidelník České Lípy, na dotaz Deníku, v jaké sestavě Démoni v pátek večer nastoupí, odpověděl: „Doufám, že budeme v plné sestavě. Chybět by měl jen Kostic, který plní reprezentační povinnosti za Bulharsko v kvalifikaci."

S jakým výsledkem budete spokojen?

Gardenline má velice silný tým, a proto nesmíme tento zápas podcenit. Pokusíme se vybojovat alespoň bod, který by mohl v už tak našlapané tabulce hrát významnou roli."

Máte hru Gardenline přečtenou? Na co si dát u soupeře pozor, v čem ho eliminovat?

„Litoměřičtí jsou hodně silní na míči a mají vše dobře organizované. Ale pokud budeme jejich rozehrávky dobře bránit a napadat je ve středu hřiště, tak se s nimi dá hrát. Proto se pokusíme o zázrak, i když víme, jak těžké to bude.

Kdo ze sestavy Litoměřic je podle vás nejnebezpečnějším hráčem?

Odpovím stručně, ale jasně: Rodrigo Taverna.

Právě zmiňovaný třiatřicetiletý Brazilec rozhodl svým gólem říjnový zápas sezony mezi Litoměřicemi a Lípou, když v poslední minutě prvního poločasu překonal gólmana Milena Kirova.

Obránce Rodrigo odehrál v tomto soutěžním ročníku celkem 12 zápasů, v nichž dal 10 gólů a na tři branky přihrával. Klub Gardenline je jeho již čtvrtým chlebodárcem v 1. české lize. Předtím působil v Balticfloře Teplice, Tangu Brno a ERA-PACKu Chrudim.

Dnes se hraje 15. kolo:

Démoni Česká Lípa - Gardenline Litoměřice
ERA-PACK - SK Interobal Plzeň
Nejzbach VM - Hradec Králové
Slavia Praha - SKP Ocel Třinec
Tango Hodonín - Benago Zruč

Středeční předehrávka:
Helas Brno - Sparta Praha 5:5 (3:2)

Chance futsal liga.Zdroj: Deník