Sportovní střelba, sledovaná jako olympijská disciplína, se dostala do podvědomí místních občanů díky dvěma juniorským talentům - Kláry Bartošové a Petra Plecháče, kteří měli vrcholové zázemí v nedalekých Manušicích.

Rok 2023 byl rokem, co se v Brništi povedlo vybudovat unikátní sportovní projekt. Ve spolupráci s obcí Brniště, Sportovní národní agenturou a Libereckým krajem zde vznikla úplně nová kombinovaná sportovní střelnice, která v naší republice nemá obdoby. Díky ní, je v Brništi nová zájmově sportovní činnost pro mládež. Ale jak to začalo?

Zástupci klubu Global 4 Fit Nový Bor.
Chcete si zkusit zdarma řecko-římský zápas? Tak musíte do Nového Boru

Pan Václav Bartoš opravil několik starých vzduchovek, něco si zapůjčil ve sportovním klubu SSK Manušice a znovu oprášil půdní prostor ve své firmě, kde před lety trénoval svoji dceru. Děti z obce přibyly, a tak se z obcí domluvilo, že se bude využívat prostor, sál v KD Brniště. Tyto tréninky byly náročné, protože KD využívají i jiné zájmové činnosti či kulturní akce. Střelecká stanoviště se musela vždy postavit a demontovat před tréninkem. Po nějaké době se začal plánovat projekt výstavby nové kombinované střelnice. Plán a záměr byl zajímavý, ale v reálném světě až snový. Přesto se to povedlo a dnes po ročním trénování v top podmínkách vozí místní mládež medailové úspěchy ze závodů.

„V letošním roce, začátkem ledna jsme slavili velký mládežnický úspěch v závodě O pohár SSK Plzeň Slovany. V mladší kategorii se na druhém místě umístil Jindra Eichler, na šestém místě Amálka Kuchařová a místě osmém Nela Gottfriedová. Díky těmto třem sportovcům v „top ten“ jsme jako tým získali pohár a první místo v soutěži družstev," uvedl trenér Václav Bartoš.

Bohuslav Najman, trenér FC Kamenice.
Kamenice vítá návrat marodů. Prvního už podle trenéra nikdo nedožene

„Soutěžíme ve střeleckých ligách konané v rámci Libereckého kraje, kde se umisťujeme na předních příčkách. Uvidíme, jak vše dopadne, až budeme mít za sebou všechna střelecká kola. Kdo by měl zájem se stát sportovním střelcem našeho klubu, jsou mu dveře otevřené a může nás navštívit v době tréninků, každé úterý a čtvrtek od 16 do 18 hodin," dodal.

Příznivci střeleckého sportu naleznou informace o klubu z Brniště na facebooku a na webových stránkách www.ssk-brniste.cz

KLÁRA KASPER