Medailově se zde prosadila českolipská dorostenka Veronika Süssnerová, jež potvrdila narůstající formu z posledních závodů a ve své doplňkové disciplíně, vrhu koulí, dosáhla na bronzovou medaili! Dovedlo ji k tomu další vylepšení osobního a zároveň i oddílového rekordu s hodnotou 12,87 m.

„Verča dosáhla nejlepšího výkonu hned v první sérii, čímž trochu vystrašila dvě hlavní favoritky, Bzirskou z Břeclavi a Jurigovou z Poruby. Ty se však později otřepaly, Bzirská zvítězila výkonem 13,58, tedy o 6 centimetrů před druhou Jurigovou. Další soupeřky se dívaly na tento souboj o medaile jen zpovzdálí,“ uvedl českolipský trenér Miloslav Sviták.

Ve dvou disciplínách reprezentoval českolipský oddíl junior Roman Papík. V běhu na 3000 m skončil jedenáctý (čas 9:51,81 min.) a stejné umístění zopakoval i v běhu na 1500 m (4:27,69).

Určitě nezklamal ani dorostenec Matěj Smitka, který se probojoval na svou první větší akci. Solidní čas 2:10,73 v běhu na 800 m sice nestačil na postup do finále, ale vzhledem že sbírá první zkušenosti z větších akcí, je Matějův výkon příslibem do budoucna.

„Po bronzových kovech Adély Frydrychové z chůze a nyní právě Veroniky Süssnerové věříme v další medailový přírůstek z následného halového republikového šampionátu v kategorii žactva, který proběhne 12. - 13. března v Jablonci nad Nisou. Ještě před tímto mistrovstvím, osmého března, se u nás v České Lípě budou udělovat první krajské medaile na dráze chodcům a chodkyním,“ doplnil dlouholetý českolipský trenér Miloslav Sviták.