V pražské Stromovce se lépe dařilo Lucce. Podle papírových předpokladů patřila k okruhu kandidátek na medailové umístění, na které měl podle výsledků halové sezony stačit výkon okolo 14,50 m.

Samotný šampionát se změnil především v bitvu o stříbro a bronz. Vítězná Jana Kárníková z Pardubic sváděla boj pouze s nominačním limitem na halové ME, na další 2 medaile však byli 3 adeptky. Lucie nezačala závod právě dobře, po prvních třech pokusech byla na 5. místě za 14,19 m.

Ve čtvrté sérii se vypjala k osobnímu rekordu 14,94 m, čímž se posunula na průběžnou 2. pozici. Vzápětí ji ale překonala staroboleslavská matadorka Valešová a odsunula Lucii na 3. příčku. Veškerá snaha domácí závodnice pražského Olympu a kladivářské olympioničky Ledvinové o překonání Lucčina výkonu byla naštěstí marná.

Lucka se tak mohla radovat z první a zcela zasloužené koulařské medaile mezi dospělými. S ambicemi na postup do užšího finále vstupovala do soutěže Bára Závůrková. V Praze předvedla 13,03 m, což stačilo na pěkné 9. místo. Postup do finále jí utekl o 14 cm.