Českolipští futsalisté dnes večer odehrají svůj dvacátý zápas sezony, a to na půdě několikanásobného mistra republiky a současného lídra tabulky ERA-PACKu Chrudim.

Do konce základní části zbývají tři kola, přičemž v tom minulém se situace na chvostu tabulky ještě více zdramatizovala. Jeseník totiž porazil poslední Třinec, naopak Česká Lípa v klíčovém duelu podlehla Olympiku Mělník.

Jak vidí současnou situaci prezident klubu FC Démoni Jiří Šubrt, jehož Deník požádal o rozhovor?

Před týdnem se na Mělníku hrálo o hodně, ale Lípa zápas nezvládla. Co bylo v tomto klíčovém mači rozhodující, co porážku 2:5 ovlivnilo?

Neříká se mi to dobře, ale tentokrát byl Mělník lepší. Zápas samozřejmě ovlivnila absence našich klíčových hráčů. Tomáš Fichtner dostal čtyři žluté karty, a tím pádem měl stopku na jeden zápas. Standa Bejda byl se svým mládežnickým reprezentačním týmem U13 v Portugalsku. Kubelka chyběl kvůli důležitým pracovním záležitostem, Zapletal je zraněný, takže všechno hrálo proti nám… Ale snad už jsme si všechno zlé vybrali a v příštích zápasech dokážeme nějaký ten bodík získat.

I když Démoni působí v 1. futsalové lize pátou sezonu v řadě, tak pravidelně každý rok hrají „jen“ o záchranu. Máte v klubu na tento stereotyp pořád ještě „nervy“?

Ano, máme, protože my tenhle sport milujeme. Každou sezonu hrajeme sice o záchranu, ale každá je bodově a kvalitativně jiná. Například v minulém ročníku jsme získali dvakrát více bodů, než jich máme teď, a stačilo to jenom na záchranu. Kdybychom jich měli tolik letos, tak jsme s přehledem mezi nejlepší osmičkou a v play-off. Je to těžké. Letos nám opravdu štěstí nepřeje…

Dnes večer jedete do Chrudimi, kde by jakákoliv bodová ztráta domácího ERA-PACKU byla obrovským překvapením. Ale co budou muset Démoni udělat pro to, aby měli jistotu, že Česká Lípa bude hrát nejvyšší futsalovou soutěž i v příští sezoně?

Z Chrudimi se opravdu body nevozí… A pak nás čekají utkání s Teplicemi a doma s Plzní, ve kterých bychom měli získat alespoň tři body. Já osobně v to doufám, i když máme těžké rozlosování a dobře víme, že soupeři jsou velmi kvalitní. Přesto doufám, že závěr sezony zvládneme.

Kolik procent dáváte, myslím tím vy osobně, na reálnou záchranu Démonů v letošní 1. lize?

Byl bych to špatný srdcař a ještě horší prezident klubu, kdybych nedal 100 procent. Věřím, že to dáme a že v příští prvoligové sezoně už nahlédneme do play-off!