Celkem čtyřicet závodníků se sjelo na další ročník oblíbené časovky do vrchu Českolipské Kozly, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO. Trasa závodu pro hlavní kategorie byla shodná s loňským rokem, startovalo se na úpatí kopce za koupalištěm v Dubici a přes Kvítkov a Kozly se cyklisté dostali až na cílový vrchol Taneček. Celkem 8 200 metrů.

Jako první část cyklistického programu se uskutečnil závod dětí do deseti let na rovinaté vedlejší komunikaci. O medaile a spoustu hezkých cen bojovala s vervou tři děvčata, z nichž nejrychlejší nakonec byla Maruška Barnišinová před sestrami Kopeckých.

Pocítit náročnost stoupání mohli na vlastní kůži chlapci, kteří absolvovali hromadný závod na dva kilometry s cílem na Kvítkově. Od startu vyrazil dopředu horký favorit Michal Vild, kterého pronásledoval Josef Vlasák z pořádajícího oddílu.

Statečně bojoval se staršími chlapci i talentovaný Dominik Nováček, který své zájmy dělí mezi kolo a fotbalový míč. Všichni žáci si v cíli sáhli až na dno svých sil a odměnou jim byly zasloužené trofeje při slavnostním vyhlášení.

Výsledky

Kat. muži do 29 let: 1. P.Brdlík (KC Kooperativa Liberec), 2. V. Šimonek (CC Varnsdorf), 3. M. Troiak (MS AUTO).
Kat. muži do 39 let: 1. P. Chotěnovský (MS AUTO), 2. P. Pražák (Doksy), 3. D. Štrébl (Cyklo Fantozi), 4. P. Nováček (MS AUTO).
Kat. muži do 49 let: 1. J. Valeš (Bohemie Nový Bor), 2. R. Beneš (ACC Ml. Boleslav), 3. M. Spurný (CC Varnsdorf), 4. J. Semerád (MS AUTO).
Kat. muži do 59 let: 1. T. Fiala (SKP Česká Lípa), 2. M. Hanus (MS AUTO), 3. J. Peterka (SKP Č. Lípa).
Kat. muži nad 60 let: 1. J. Volf (Česká Lípa), 2. Z. Posejpal (SKP Č. Lípa), 3. F. Diviš (SKP Č. Lípa).
Kat. horská kola: 1. J. Knot (SKP Č. Lípa), 2. M. Míka (Česká Lípa), 3. J. Fabry (CC Varnsdorf).
Kat. ženy: 1. R. Vlasáková (SKP Č. Lípa).
Kat. žáci 11 – 14 let: 1. M. Vild (SAC Bělá p. Bezd.), 2. J. Vlasák (MS AUTO), 3. F. Jeřábek (Děčín), 4. D. Nováček (MS AUTO).
Kat. děti do 10 let: 1. M. Barnišinová, 2. M. Kopecká, 3. N. Kopecká (všechny Česká Lípa).

Dospělé kategorie startovaly formou časovky s minutovými intervaly a čekalo se nejen, zda padne loňský traťový rekord Jakuba Svobody, ale především, kdo zajede nejrychlejší čas dne a stane se majitelem krásného křišťálového poháru z umělecké dílny novoborského rytce Arno Čančíka.

Dle očekávání stoupající profil tratě nejlépe vyhovoval Janu Valešovi (Bohemie Nový Bor), který vyhrál rozdílem třídy. Traťový rekord sice odolal, ale vítězný čas 16 minut a 22 vteřin snese nejpřísnější měřítka.

Autor: Josef Semerád