Samozřejmostí je účast na domácích podnicích, které byly letos zahájeny Českolipskou jarní časovkou. V jejím rámci dosáhli na nejvyšší příčku ve svých kategoriích Dalibor Harbut, Martin Daňko a mezi chlapci pak Petr Nováček ml. Druhé místo vybojoval mezi muži nad 30 let zkušený Petr Nováček a bronz pak, na prahu své kariéry stojící, Milan Troiak.

Kvalitní tempařské výkony předvedli cyklisté i v Bělé p. B., na známé trati do Kuřivod. Sladký pocit triumfu v podobě vítězství zde ochutnali ve své kategorii Jan Matoušek a znovu Martin Daňko. Třetí místo pak patří Petru Nováčkovi, nepopulární 4. příčka pak zbyla na Josefa Semeráda.

Skvělou vrchařskou formu vyladil Petr Lukáš, který výborným časem vyhrál svou kategorii v závodě Krupka – Komáří vížka, na těžkém a úmorném kopci. Závod se konal v rámci SAL. V početné konkurenci dále obsadil 10. místo Josef Semerád, sedmý dojel v kat. juniorů Radek Laci a 37. skončil Milan Troiak.

Růžičková slavila vítězství

Mnohem více se dařilo jezdcům MS AUTO na dalším závodě SAL, kterým bylo kritérium na letišti v Březně u Chomutova. Cyklistický svátek, ovlivněný silným větrem na otevřené trati, zahájila kategorie žáků, kde od startu jednoznačně dominovala talentovaná Kateřina Růžičková. Již v prvním kole si vypracovala náskok, který po celou dobu trpělivě navyšovala a zcela po právu si dojela pro vítězství.

Pro čtvrté místo si v kategorii juniorů dojel pracovitý Radek Laci, který pilně sbírá body a zatím po pěti odjetých závodech seriálu drží krásné druhé místo v celkovém pořadí. Dramatický byl závod v kategorii nad 40 let.

Dva jezdci MS AUTO, Petr Lukáš a Josef Semerád během závodu spolupracovali a podařilo se jim z hlavního pole odskočit ve trojici, kterou s nimi tvořil děčínský Ivan Salaba. Před nimi ujížděl pouze letos nedostižný Martin Prokeš z EXE jeans Chomutov. Mezi touto trojicí se rozpoutal přímý souboj o druhé místo, vrcholící dlouhým závěrečným spurtem proti silnému větru.

Českolipští jezdci se neztratili ani v Jablonci

Nejvíce sil měl Josef Semerád, který si připsal na konto stříbrnou příčku, se 4. místem se pak musel spokojit Petr Lukáš. V kategorii elitních mužů se po delší odmlce představil David Leština (33.). Lépe se dařilo Milanu Troiakovi, který dojel 25.

I závody MTB v terénu přinášejí v letošní sezóně hodně radosti do českolipských řad. Dvojice Jan Matoušek a Kateřina Růžičková objíždějí závody Českého poháru, z výsledků lze vyzdvihnout např. 4. místo Růžičkové na posledním závodě v Brně a páté místo Matouška z téhož místa. Červené dresy MS AUTO dominovaly také v závodě horských kol v Jablonci nad Nisou, kde své kategorie ovládl Dalibor Harbut a znovu Kateřina Růžičková.