Do okresního města se o nadcházejícím víkendu sjede zhruba 90 týmů, což se rovná přibližně 650 mladým florbalistům. Konkurence bude v porovnání s předchozími ročníky ještě o něco nabitější. Dorazí totiž výběry z Opavy, Příbrami, Přelouče, Prahy, Teplic, Liberce, Ústí nad Labem a mnoha dalších měst. Nově jsou do turnaje přizvány i kluby bez kompletní mládežnické struktury a samostatné turnaje tak budou vyhlašovány v jednotlivých kategoriích.

Součástí bohatého víkendového programu bude také galashow partnera akce, společnosti Auto Horejsek. Během celého programu jsou připraveny i testovací jízdy. Pro děti však bude připravena i spousta dalších atrakcí jako oblíbený skákací hrad, soutěže, vystoupení youtuberů či možnost zhlédnout pravý americký kamion.

„Každým rokem roste naše akce na prestiži. Původní florbalové války jsme nově otevřeli i pro kluby, které nemají kompletní mládežnickou strukturu a turnaj vyhlašujeme v jednotlivých kategorií. Letos jsme na stropu kapacity, je to dáno i tím, že nám neustále rostou naše mládežnické akademie v okolí. Těšíme se na perný víkend, na který nám naváží ihned turnaj pro dospělé Salming Floorball Games,“ dodal hlavní organizátor akce Štěpán Slaný.

Sobotní program startuje v deset hodin dopoledne a končí přibližně v pět. Zápasy v jednotlivých kategoriích budou probíhat na zimním stadionu v České Lípě, na parkovišti před ním, ve sportovní hale či v hale Lokomotiva. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni.

RADEK BARKMAN