To byl boj! Úřadující český mistr Mladá Boleslav se na vítězství v jednom ze šlágrů 12. kola florbalové Superligy v České Lípě hodně nadřela. Českolipští dokonce ve druhé třetině dvakrát vedli. Favorit však nakonec derby na severu Čech dovedl k těsné výhře o jediný gól 6:5.

FBC Česká Lípa - Mladá Boleslav 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Nejvyšší soutěž má dál jasného lídra. Tři body opět připsala vedoucí Sparta, která zapsala už 11. triumf v řadě. Ve Znojmě vyhrála 6:4 a vede tabulku před boleslavským obhájcem titulu. Českolipská parta dál bojuje o účast v play off.

Hosté se těžce vypořádávali s houževnatou obranou České Lípy. V první třetině sice svěřenci Jana Pazdery dvakrát vedli o gól, jenže domácí pokaždé na trefu mistrovského týmu odpověděli.

V prostředním dějství se Českolipští dokonce dvakrát dostali díky trefám Krajcigra do vedení.

Favorit zlomil utkání až ve druhé polovině. Vyrovnání obstaral Höffer, pátý gól Tomašík a pojistku přidal devět minut před koncem Curney. Domácí už stihli pouze snížit. Boleslav tak ovládla derby těsně 6:5.

Branky a nahrávky: 15. Tichý (Karel), 17. Kněžour, 24. Krajcigr (Novotný), 32. Krajcigr, 59. Tichý (Slaný) - 1. Natov (Curney), 15. Tokoš (Novák), 29. Natov (Curney), 35. Höffer (Tomašík), 43. Tomašík (Höffer), 51. Curney (Natov). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 413.
Česká Lípa: Dvořák Mlejnek, Spilka, Tichý, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Novotný, Slaný, Kněžour, Jirsa, Legner, Štěrba, Krajcigr, Vlček, Burian.