Ostravský celek letos střídá horší výkony s těmi lepšími. V jeho zápasové bilanci tak najdeme třeba porážky s brněnským Hattrickem nebo Pardubicemi, zároveň ale také cenné skalpy kvalitních soupeřů, jakými jsou třeba Sparta, Vítkovice nebo střešovický Tatran. Právě proti lídrovi tabulky se celek kouče Tomáše Svačinky obzvlášť zaskvěl, když po výborném výkonu dokázal zvítězit 9:4. Vítězství bylo o to cennější, že se o něj postaralo celkem osm různých střelců.

Ostravskému celku zatím patří v tabulce Livesport Superligy osmá příčka, který by opravňovala tento celek k účasti v předkole play-off. Na aktuálně šestou Spartu ztrácí Ostravští momentálně šest bodů a určitě budou chtít před dlouhou přestávkou tento rozdíl alespoň trochu snížit. Lídrem klubové produktivity je zatím Michal Sládek, který k patnácti vstřeleným brankám dokázal přidat ještě šestnáct přesných asistencí. Nejlepším střelcem týmu je však s osmnácti vstřelenými brankami Daniel Chatrný.

Páteční soupeř České Lípy se v této sezoně může spolehnout také na výborné přesilovky, které má aktuálně druhé nejlepší v lize, když jich dokázal využít celkem 55,56%. Podobně kvalitně je na tom tým kouče Svačinky také z hlediska hry v oslabení, kde dokázal přečkat více než tři čtvrtiny přesilových her soupeře. Přesilovky se staly klíčem k ostravskému úspěchu také v posledním vzájemném zápase. Při vítězství 13:5 se totiž hráči FBC prosadili při početní převaze hned pětkrát.

V českolipském táboře zatím stále mnoho důvodů k radosti není. Po nepovedeném zápase ve Střešovicích se však Severočeši herně zmátořili a proti úřadujícím vicemistrům z Vítkovic předvedli důstojný výkon, byť zakončený porážkou 3:7. Ač Českolipští dokázali v historii porazit Ostravu celkem pětkrát, tentokrát rozhodně v roli favorita nebudou. Jakýkoliv bodový zisk by tak byl považován za slušný úspěch. Lídrem kanadského bodování České Lípy je aktuálně Milan Tichý (9+8), který je následován Jaromírem Eklem (10+6). Nejlepším střelcem týmu je jedenáctigólový Ondřej Kopič. 

Utkání v ostravské ČPP areně začíná v pátek 26. listopadu od 18 hodin a sledovat ho jako již tradičně budete moci na přiložených odkazech. Rozhodčími utkání budou Tomáš a Kamil Sojkové.