Statečný boj s jasným favoritem 1. ligy, VK EGE České Budějovice, svedli českolipští volejbalisté Lokomotivy ve třetím duelu čtvrtfinále play off.

Lokomotiva Č. Lípa - Č. Budějovice 2:3 (-22, 23, 14, -22, -13)

Českolipští předvedli výborný výkon, na sety vedli 2:1, nicméně zkušený soupeř překvapení nedovolil a v této odvětě po dlouhých 118 minutách zvítězil 3:2. Celkově na zápasy vyhrál 3:0 a postupuje do semifinále. „Výborná hra, krásný volejbal, dlouhé výměny a skvělá divácká kulisa. Znovu se ukázalo, že máme fakt nejlepší diváky v celé soutěži,“ sdělil trenér Lokomotivy Konstantin Chocholouš.

Podle něj toto byly hlavní znaky celého zápasu, který jeho svěřenci, díky velké pomoci novoborských volejbalistů, odehráli tentokrát v Novém Boru.

„Tohle utkání bylo přesně o tom, proč volejbal máme rádi a proč ho hrajeme,“ nešetřil i přes vyřazení superlativy českolipský kouč.

Oba soupeři se předháněli v bojovnosti, žádný balón pro ně nebyl ztracený, takže k vidění byla řada dlouhých a krásných výměn. „Kluci hráli dobře a je jen škoda, že za stavu 2:1 na sety, když vedli 16:10 v setu čtvrtém, nedotáhli tohle slibné vedení až do vítězného konce. Mohli jsme největšího favorita celé soutěže ještě potrápit.“

Nestalo se, a tak hráčům Lokomotivy sezona skončila. „Náš cíl byl postup do play off a to se povedlo. Narazili jsme na první Budějovice, což byla hodně těžká úloha, ale odehráli jsme proti nim vyrovnané zápasy a zvláště ten třetí jsme mohli vyhrát.“

Po utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči zápasu z obou družstev, kteří dostali od místních sklářů upomínkový předmět. U domácího souboru to byl Kotyza, u soupeře Emmer. To vše za bouřlivého potlesku sledovala zaplněná tribuna.

„Diváků přišlo okolo dvou set. Chtěl bych proto ještě poděkovat všem věrným fanouškům, kteří po celou dobu chodili fandit a pomáhali nám i v době, kdy se nám nedařilo. Byli fakt super, díky jim za podporu,“ zdůraznil trenér, který vede českolipský mužský tým již 14 let, ale letos veřejně uvažoval nad tím, že skončí.

Po posledním duelu sezony na přímý dotaz Českolipského deníku odpověděl s úsměvem: „Ne, zatím nekončím.“

Sestava České Lípy: Javůrek, Peníška, Poživil, Špringl, German,Vobr, Pudil, Pekárek, Kotyza, libero: Steffan. Trenér Chocholouš.

Za českolipskou Lokomotivu v letošní sezoně nastupovali tito hráči: Javůrek Jan, Peníška Pavel, Bajer Jan, Poživil Jan, Macháček Jakub, Špringl Pavel, German Tomáš, Vobr Jiří, Pudil Lukáš, kapitán Pekárek Petr, Vitvar Aleš, libero Steffan Daniel, Kotyza Josef, Žáček Petr, Démar Matyáš a Vodvárka Martin.