Ač v 1. kole dokázaly vyhrát s přehledem skupinu, nezvládly otočit nepříznivý vývoj a nakonec dvoubrankovým rozdílem prohrály.

Již následující sobotu ovšem v Praze vstoupí do úvodního kola premiérové 1. ligy, kde mohou napravit pohárovou prohru.

Druholigový SK Domeček DDM byl pro všechny velkou neznámou a jediná informace, která mohla posloužit jako záchytný bod, byly výsledky z 1. kola poháru. Hráčky Domečku překvapivě podobně jako Č. Lípa vyhrály (pouze s rozdílem jedné remízy) vlastní skupinu, takže se nedala čekat téměř žádná sázka na favorita zápasu.

SK Domeček DDM - FBC Česká Lípa 8:6 (2:2, 6:2, 0:2)

Úvodní šanci utkání si připsaly hráčky Č. Lípy, když z levé strany pálila mimo A. Dědková. Domeček se na druhé straně během prvních minut příliš neprosazoval, nicméně i tak dokázaly domácí hráčky otevřít skóre jako první. Bínová vyslala zády k brance míček přes hradbu bránících těl a hostující gólmanka neměla šanci 1:0.

Českolipské ženy však dokázaly rázem odpovědět, Peterová sebrala míček na polovině a přesnou nahrávkou našla Bubákovou, která s přehledem překonala gólmanku Domečku.

Hra se postupně přiostřila, diváci mohli vidět během pár minut několik vyloučení, skóre se ovšem neměnilo. Gól padl až v 16. minutě a bohužel opět do sítě hostujících hráček. Vacková chytře odebrala nepřesnou nahrávku v obranném pásmu Lípy a dobře umístěnou střelou poslala Domeček znovu do jednobrankového vedení. Náskok domácích trval ale pouhé dvě minuty.

V čase 18:58 A. Dědková totiž zpracovala pas od spoluhráčky Gabrielové, přešla s míčkem přes bránící hráčky, vystřelila a skórovala opět nerozhodně.

Následovala druhá třetina, která byla pro českolipské ženy poněkud nešťastná, bohužel totiž přesně v polovině zápasu inkasovaly během pár minut tři rychlé góly, na které již nedokázaly najít odpověď. V celkovém součtu skončila druhá část 6:2 pro domácí hráčky, skórovat se povedlo pouze Dědkové a Gabrielové.

Jestli ale někdo očekával, že přijde do třetí třetiny odevzdané mužstvo, které „dohraje" pohárový zápas, tak se hodně mýlil. Nejen, že hostující hráčky již neobdržely gól, ale zápas ještě hodně zdramatizovaly. Zápal a snaha byly na hřišti vidět, českolipské ženy se snažily skóre zápasu zvrátit, co jim síly stačily.

Vytoužených branek se bohužel dočkaly až v samém závěru. Nejprve Řebíčková z basketbalové „trojky" snížila pěknou ranou na 8:5 a poté pět minut před koncem poslední branku zápasu vsítila Mašková. Skóre se tak zastavilo na konečných 8:6 pro SK Domeček, což pro českolipské florbalistky znamenalo ukončení pohárové jízdy.

Sestava a body FBC Česká Lípa: Eclerová (30. Havlová) - A. Dědková (1+0), Bubáková (1+1), Lípová, Nedvědová, Mašková (1+0), Slaná, Peterová (0+2), Šmídová (0+1), N. Dědková (1+0), Gabrielová (1+2), Řebíčková (1+0), Pořízková.

Daniel Mayer