Pro partu ze severu Čech to bude třetí sezona mezi českou klubovou elitou. Utkání začíná od 17.30. „Na zimák se všichni hrozně těšíme, vloni jsme tam odehráli parádní televizní zápas s pražskou Spartou a od pondělního duelu s Tatranem očekávám podobný průběh, jen doufám, že jej oproti loňsku dosáhneme do vítězného konce,“ odhodlaně prohlásil pro klubový web nejproduktivnější českolipský hráč minulé sezony Radek Krajcigr. Česká Lípa by také ráda zapomněla na nepovedený start do sezony. Loni měla po čtyřech odehraných zápasech na svém kontě nulu.

I když v dosavadní superligové historii uhrál Tatran na půdě České Lípy pouze jediný bod, bude v úvodním kole favoritem. Vůbec nejmladší superligový tým s průměrným věkem na soupisce okolo 20,4 let sází na své odchovance. Pod vedením legendy Milana Fridricha by po dvou čtvrtfinálových účastech v řadě nyní konečně zaútočil na semifinále.

Zatímco v českolipském táboře podle portálu fbcceskalipa.cz k žádným změnám v průběhu letní přestávky nedocházelo, Tatran svou sestavu poměrně výrazně obměnil. Do Švédska se vydal Marek Beneš, Kladno pak posílila dvojice Tomáš Svačinka a Filip Ullmann. Do Finska zase zamířil Ondřej Vítovec. Opačným směrem naopak přišli znojemští Martinové Pánek a Šindelář, dále pak Petr Brautferger nebo Jan Kolísko. Michala Rebra by měl mezi tyčemi nahradit Martin Frühbauer.

TATRAN ZÁŘIL NA CZECH OPEN

Tatran se na novou sezonu rozehrál kvalitním vystoupením na Czech Open 2019. Zde sice ve skupině nestačil na švédský Falun nebo švýcarský tým Wiler-Ersigen, po výhrách nad Ostravou, lotyšským Lekringsem a Pardubicemi se však protáhl až do čtvrtfinále turnaje. Tam senzačně vyřadil švédské Pixbo 2:1 a ztroskotal až v semifinále na hokejkách švýcarského Wiler-Ersigenu, s nímž padl 1:4.

S novým kapitánem, teprve osmnáctiletým Filipem Langerem, se Tatran probil ze základní skupiny D také do osmifinále Poháru českého florbalu. Po porážce 3:4 po nájezdech v Pardubicích přetlačil brněnské celky Hattrick a Bulldogs. Do osmifinále ale prošla i Česká Lípa, která se protáhla přes skupinu s Mladou Boleslaví, Libercem a Ústím nad Labem.

ČESKÁ LÍPA MĚLA DOBROU PŘÍPRAVU

Českolipský kádr zůstal během letní přestávky pohromadě. Trenérka Lenka Bartošová s ním kromě úspěšného tažení pohárovou skupinou C (Liberec 6:3, Ústí nad Labem 8:7 a Mladá Boleslav 2:6) odehrála i celou řadu přípravných zápasů. Bilance šesti výher a tří porážek proti mixu superligových a prvoligových týmů je slušnou vizitkou před startem nového ročníku. Cennou výhru vybojovali Českolipští proti Spartě, kterou doma přetlačili 11:8.

Ke změně tak podobně jako na straně Tatranu došlo pouze na pozici kapitána. Pásku po dlouhých osmi letech nebude nosit Lukáš Mlejnek, ale jeho kolega z obrany Tomáš Kadlec. V kádru se povedlo udržet i třetího nejlepšího střelce loňské sezony Superligy Radka Krajcigra. Ten se do sítě soupeřů trefil celkem ve 41 případech.

Statistické okénko: Českolipští loni vyfasovali celkem 158 trestných minut a byli nejtrestanějším týmem základní části.

Vstupné na zápas je tradičně zdarma. Pro fanoušky je připravený také doprovodný program a soutěže o ceny.