Oblíbený závod Českolipské Kozly se uskutečnil u koupaliště v Dubici a připravena byla tradiční trasa na Kvítkov, Kozly, Kolné a cíl na Tanečku.

Na dospělé kategorie čekalo stoupání o délce 8,2 km, pro mládežnické a dětské kategorie byly připraveny zkrácené tratě formou hromadného závodu.

Jako první se představili nejmladší cyklisté. Dramatický souboj pro sebe rozhodl nakonec Rostislav Synek před Štěpánem Kmochem a Dominikem Makovcem. Pochvalu ale zaslouží všichni, kteří se s nástrahami trati statečně poměřili.

Žákovské kategorie již měly profil závodu výrazně kopcovitý. Do cíle v Kvítkově s náskokem přijel do cíle jako první po brilantním výkonu Mikuláš Kmoch. Za ním vybojovala stříbro talentovaná dvanáctiletá Klára Cebulová, která po dokončení svého žákovského závodu vyzkoušela i hlavní, dlouhou trať mezi dospělými.

Hlavní závod se konal za příznivých povětrnostních podmínek. Nejrychleji časovku prolétl Rudolf Reichelt o pouhé 3 vteřiny před Jaromírem Svobodou.

Celému závodu vládla pohodová atmosféra, která účastníky provázela i při slavnostním vyhlašování, nechyběl ani tradiční cyklistický dort pro děti a preclíky. Sportovní klub MS AUTO tímto také děkuje městu Česká Lípa za pomoc při realizaci tohoto závodu.

Na cyklisty tamního klubu nyní čeká hromadný závod v Grabštejně, který je také započítáván do celkového hodnocení Českolipského silničního poháru. Českolipští cyklisté by opět měli obsadit všechny věkové kategorie, tudíž je předpoklad, že šňůra úspěchů bude i nadále pokračovat.

Opravdu velkého úspěchu dosáhl Vladimír Novák, který zvítězil ve své kategorii v dlouhé a technicky náročné časovce v Bělči. O den později pak v rámci hromadného závodu Bělečské okruhy dokončil čtvrtý.

Českolipské Kozly 2018 ve výsledcích

Muži do 29 let: 1. J. Svoboda (MS AUTO), 2. M. Slavík (CK Kolokrám), 3. M. Hula (Vinohradské šlapky), 5. H. Čepička (MS AUTO).

Muži do 39 let: 1. M. Živný (KCL Kooperativa Lbc ), 2. P. Veselý (MS AUTO), 3. P. Živný (KCL Kooperativa Liberec).

Muži do 49 let: 1. R. Reichelt (MS AUTO), 2. K. Stodůlka (Koloshop), 3. J. Semerád, 5. D. Štěpánek, 8. P. Nováček, 9. M. Makovec (všichni MS AUTO).

Muži do 59 let: 1. M. Kudrnáč (Cyklopoint Jičín), 2. P. Lauda (Všetaty), 3. M. Kaštánek (Herby servis).

Muži nad 60 let: 1. M. Tuček, 2. M. Hanus (oba MS AUTO), 3. J. Peterka (Česká Lípa)

Ženy: 1. I. Slaměná (Volfartice), 2. K. Cebulová (Bitters Cyklofit), 3. D. Kmochová (Česká Lípa).

Junioři: 1. K. Wünsche (Alcaton), 2. P. Medřický (MS AUTO), 3. P. Kaštánek (Herby servis).

Kadeti: 1. D. Fanderlik (Herby servis).

Mladší žáci: 1. M. Kmoch (MS AUTO), 2 K. Cebulová (Bitters Cyklofit), 3. M. Fanderlik (Herby sevis), 4. Š. Kmoch, 5. M. Makovcová (oba MS AUTO).

Děti do 10 let: 1. R. Synek (Herby servis), 2. Š. Kmoch, 3. D. Makovec (oba MS AUTO).

Děti do 5 let: 1. E. Janečková (HIT), 2. D. Bartoš (Liberec), 3. O. Nádvorník (CK Kolokrám).

Josef Semerád