Jako první za AC Česká Lípa nastoupila Tereza Hrochová v běhu na patnáct set metrů, ve kterém se umístila na pěkném sedmém místě. V tomto závodě si zaběhla svůj nový osobní rekord 5:11,08 min. Trenér Milan Neméth se po závodě přiznal, že je s výkonem Terezy velmi spokojen a věří v další zlepšení ještě do konce sezony.

Další reprezentantkou byla Barbora Vachtová, která v sobotu v rozběhu na tři sta metrů teprve bojovala o postup do nedělního finále. I přesto, že poslední dny před závody ji přemohlo nachlazení, bojovala a překonala složitý postupový klíč, a s časem, což byl zároveň osobní rekord, 42,69 postoupila do nedělního finále.

Vachtová se nominovala do reprezentace

Ve finálovém závodě nakonec ještě velmi překvapila nečekaným krásným pátým místem, se kterým se dokonce nominovala na mezistátní utkání žactva Česká republika - Slovensko, které se bude konat již o tomto víkendu v Hodoníně. „Naším cílem bylo probojovat se do finále, vše ostatní bylo velmi příjemným překvapením. Reprezentovat Česko v Hodoníně je skvělá šance, jak získat nové zkušenosti,“ svěřil se bezprostředně po závodu Jaroslav Hochmut, trenér Barbory Vachtové z AC Česká Lípa.

Jako na většině atletických závodů nechyběly ani štafety, kterých startovalo celkem dvacet dva na vzdálenost třikrát 300 metrů. Atletický klub České Lípy reprezentovaly ve štafetě Barbora Vachtová, Gabriela Daníčková a Jana Trčová. Společnými silami získaly nečekané deváté místo.
„Štafetu jsme sestavili tak, aby se pokusily o překonání žákovského českolipského rekordu. Bohužel to holkám nevyšlo jen o jednu vteřinu. Deváté místo jsme vůbec nečekali,“ uvedl Jaroslav Hochmut.

Nejlépe však reprezentovala klub Adéla Frydrychová, která už v sobotní části závodů nastoupila do finále v chůzi na tři kilometry. V závodu se umístila na úžasném druhém místě, se kterým se, stejně jako Barbora Vachtová, nominovala na mezistátní utkání Česko – Slovensko do Hodonína.
Hned za Frydrychovou, tedy na třetím místě, se umístila atletka reprezentující TJ Jiskra Nový Bor Viktorie Michutová. „S výsledky jsem nadmíru spokojen. U Viktorie jsem třetí místo nečekal, ale u Adély se druhá příčka očekávala,“ řekl trenér obou dívek Petr Choděra.

Autor: Adéla Vachtová