Deblkanoista Michal Šrámek, reprezentant ČR a člen kanoistického oddílu TJ DDM Česká Lípa, má za sebou další velice nabitou sezonu na divoké vodě.K jeho hlavním úspěchům v roce 2013 patří druhé místo v seriálu SP, bronzová medaile ze světového šampionátu ve slovinském Solkanu ve slalomu týmů. Stejný kov vybojoval na ME v Bovci (Slovinsko), kde ve sprintu a v klasickém sjezdu obsadil společně s reprezentací dvě třetí místa.

Dokázali, že patří ke světové špičce

„V kvalifikaci jsme s Lukášem Tomkem dojeli třetí, ale ve finálové jízdě těsně před cílem jsme udělali chybu, která nás odsunula na 4. místo. Přitom ztráta na bronzovou medaili činila jednu desetinu sekundy. Jsem ale rád, že jsem byl součástí reprezentace a společně s Lukášem jí pomohl k zisku medailí. Větší radosti jsme měl z bronzu v klasickém závodě, protože to byl náš první větší úspěch v této disciplíně," řekl Deníku Michal Šrámek, pro něhož sezona 2013 začala docela nešťastně .

„Na prvních dvou kláních v rámci Českého poháru, z nichž jeden byl i nominací na mistrovství Evropy, jsme s Tomášem nestartovali, v dalších dalších, které se uskutečnily na Tanvaldské Kamenici, jsme už na startu byli. Ale při nedělní tréninkové jízdě jsme měli nehodu a já se při ní nepříjemně zranil. Naštěstí během následujícího týdne jsem se zotavil a hned další neděli jsme mohli startovat na mistrovství republiky ve sprintu, které se konalo ve Špindlerově Mlýně," popsal peripetii českolipský deblkanoista.

Zde se dvojici Šrámek Tomek dařilo, oba obsadili celkovou druhou příčku, a díky tomu se nominovali na zmiňované ME do Slovinska.

Po něm se konaly další dva díly seriálu ČP ve sprintu (Veltrusy), jež byly další nominací, tentokrát na MS. „Do nich jsme šli z plného tréninku a v obou jsme skončili na 3. místě, čím jsme se na světový šampionát dostali."

Musel vyměnit nemocného parťáka

Následující dva víkendy po MS se uskutečnil Světový pohár. „Tam jsem jel se svým náhradním parťákem v lodi, Ríšou Hálou, protože Lukáš měl nějaké zdravotní problémy, které mu začaly už na mistrovství světa."

První dva závody se jely v Bosně a Hercegovině u města Banja Luka.´„Ve sprintu jsme dojeli na 3. pozici a v klasickém sjezdu skončili pátí. A potom v Itálii u města Valtellina jsme ve sprintu brali páté místo, poté v klasice čtvrté, takže v celkovém pořadí Světového poháru nám patřilo stříbro," přiblížil Šrámek postupné kroky k dalšímu letošnímu úspěchu.

Hned po konci sezony, jež skončila na MČR pod Lipenskou přehradou, následovala příprava na rok 2014.

Hlavním cílem je nominace na MS

„V rámci ní jsme se zúčastnili říčního maratonu ve francouzském Ardeche, kde v konkurenci 50 posádek, které se v naší kategorii C2 představily, jsme obsadili šesté místo, což není zase tak špatné," usmál se Michal Šrámek.

Na otázku, jaké cíle pro rok 2014 si dává, odpověděl: „V první řadě se chceme nominovat do reprezentačního týmu pro mistrovství světa v Itálii, a pokud to vyjde, tak vylepšit letošní 6. místo ze sprintu."