Nabitý sál ve Staré Lípě mohl nejen zatleskat těm nejlepším, ale i být účasten bohatému doprovodnému kulturně společenskému programu. Hudební radost a zážitky přinesl, kromě českolipské skupiny GALAXIE, i ženský vokální soubor Žentet z Ústí nad Labem.

Poutavým vyprávěním a vzpomínáním oslovil přítomné hlavní host večera, bývalý úspěšný cyklistický profesionál a trojnásobný mistr ČR Petr Benčík, který je novoborským rodákem.

Jaký byl letošní ročník tohoto cyklistického seriálu?

Uskutečnilo se šestnáct závodů, převážně na území Libereckého kraje. Na své si přišli jak milovníci klasických hromadných závodů, tak časovek po rovině i do vrchu. Na těch akcích, kde to bylo možné, byly vypsány i mládežnické a dětské kategorie. To mělo za následek mj. i objevení několika talentovaných jedinců, kteří dostali možnost pokračovat v závodní kariéře pod křídly SK.

Do soutěže bodovalo přes tisíc cyklistů, a ukazuje se, že silniční cyklistika má své místo na slunci a je pro mnoho lidí lákavým prostředkem sportovní seberealizace.

Pořadatelem Českolipského silničního poháru je Sportovní klub MS AUTO, který věří, že i v příštím roce bude mít dostatek prostředků na uspořádání dalšího ročníku. Usměvavá a pohodová atmosféra na slavnostním večeru ukázala, že má smysl v započaté práci pokračovat a dávat lidi dohromady.

Vyhodnocení

Muži do 29 let: 1. Jakub Nechanický, 2. Tomáš Malík (oba SSC Ž. Brod), 3. Michal Kubíček (Cyklo ski Žitník).

Muži do 39 let: 1. Miroslav Živný (KC Kooperativa Liberec), 2. Michal Guse (TJ KOVO Praha), 3. Tomáš Bek (MS AUTO).

Muži do 49 let: 1. Martin Šlégl (BMC), 2. Jan Valeš (Bohemie Nový Bor), 3. Petr Kvapil (CSK Markus).

Muži do 59 let: 1. Pavel Lauda (Všetaty), 2. Karel Prager (CK Vinohradské šlapky), 3. Martin Würz (KC Kooperativa Liberec).

Muži nad 60 let: 1. Milan Novák (Kosmonosy), 2. Josef Burgr (CSK Markus), 3. František Charvát (KC Kooperativa Liberec).

Ženy do 29 let: 1. Nikola Barešová (Kellys bike ranch), 2. Adéla Krejcárková (KC Kooperativa SG), 3. Monika Simonová (Cyklotrénink Trkal).

Ženy nad 30 let: 1. Ludmila Matějčková (Kola Brabec Rumburk), 2. Kateřina Pultarová (KÚC bike sport Ústí n. L.), 3. Alena Mikšovská (CSK Markus).

Junioři 17-18 let: 1. Jaromír Svoboda (Sportovní klub MS AUTO), 2. Michal Vild (SAC Bělá p. B., 3. Filip Holubář (Schrödinger cycling club).

Kadeti 15-16 let: 1. Radek Kuchařík (Sportovní klub MS AUTO), 2. Jakub Hrubý (KC Kooperativa SG), 3. Vojtěch Měsíček (KÚC bike sport Ústí).

Dívky 15-18 let: 1. Jana Boháčová (KL sport Děčín), 2. Rosella Saltare (Villa Bassa), 3. Lenka Krzyžánková a Nikola Nosková (KC Kooperativa SG).

Starší žáci 13-14 let: 1. Vojtěch Kunc, 2. Adéla Kopecká, 3. Martina Vlasáková (všichni SK MS AUTO).

Děti do 12 let: 1. Dominik Nováček, 2. Miloš Holec, 3. Lucie Valešová (všichni MS AUTO).