Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českolipský silniční pohár cyklistů vrcholí

Česká Lípa - Předposledním závodem této celoroční soutěže byla tradiční časovka Pahorek, které se zúčastnili borci z Libereckého i Ústeckého kraje.

29.9.2015
SDÍLEJ:

Absolutní vítěz tradičního závodu Rudolf Reichelt dosáhl času 16 minut a 5 vteřin. Foto: Josef Semerád

Šestnáctidílný seriál cyklistických závodů Českolipský silniční pohár v těchto dnech vrcholí. Předposledním zastavením této celoroční soutěže byla tradiční časovka do vrchu Pahorek, kterou pořadatelé Sportovního klubu MS AUTO připravili za výrazné pomoci města Česká Lípa, Jizerských pekáren a dodavatele cyklomateriálu Maxbike.

Na dospělé účastníky čekalo neúprosné stoupání z Horní Libchavy na Slunečnou, zatímco mladší kategorie měly délku a profil tratě přizpůsobenou jejich schopnostem a věku.

Jako první se na 750 metrů dlouhou trať s prudkým počátečním stoupáním vydali žáci od 8 do 12 let. Zcela suverénně si na trati počínal David Anderle, který se zlepšuje závod od závodu. David zvítězil s velkým náskokem před Lucií Valešovou. Po nich pak už s menšími rozestupy dojížděli do cíle další mládežníci, které trať pořádně prověřila.

Na trasu o délce cca 1 km, vedoucí po rovině mezi obytnými domy v Horní Libchavě, vyrazilo také trio dětí ve věku do 7 let. Jasně zvítězila Kateřina Křenčilová a dařilo se také Lucienu Frydrychovi, který na rozdíl od loňského ročníku, kdy mu na trase závodu upadla šlapka, tentokrát závod dokončil zcela v pořádku. Pro bronz si na odrážedle dojel nejmladší aktér celého závodu, teprve čtyřletý Jakub Nádvorník z Děčína.

Jelo se naplno ve všech kategoriích

Dramatický byl závod starších žáků o délce 2,5 km s cílem u autobusové zastávky ve Slunečné. Favoritem byl Václav Papík z CK Slavoj Terezín, který zde chtěl zužitkovat letošní výbornou formu podpořenou úspěchy v Českém poháru. Spolu s ním se o nejvyšší příčky hodlalo utkat kvarteto starších žáků domácího týmu MS AUTO.

Po startu zpočátku držel s Papíkem těsný kontakt Dominik Nováček, ale jakmile se silnice zvedla směrem vzhůru, tak se pomalu propadal pořadím. Smůlu měl Matěj Baláž, který u křižovatky s cyklistickou stezkou najel na připínáček a zůstal na trati s defektem. V tuto chvíli nastoupili další členové domácího klubu Miloš Holec a Adam Janda a ve stejném pořadí projeli cílem za suverénním terezínským závodníkem. Krásné sportovní gesto předvedl Dominik Nováček, který okamžitě po průjezdu cílem otočil a vrátil se k Matěji Balážovi a půjčil mu své kolo. Matěj tak alespoň mohl dokončit závod a bral nakonec body za páté místo.

Na hlavní kategorie již čekala trasa formou časovky. Absolutně nejrychlejším časem 16 minut a 5 vteřin prolétl trať s převýšením 200 metrů Rudolf Reichelt, člen pořádajícího klubu MS AUTO.

K vidění byla spousta pozoruhodných výkonů. Neustále se zlepšuje teprve devatenáctiletý Jaroslav Hradecký z týmu Ski Paudera, který na každém startu potvrzuje svůj talent. Rychlé časy předvedli i dva junioři Filip Dirigl a Jaroslav Petrus, kteří spolu těsně bojují o celkové prvenství v celém poháru.

Výsledky závodu „Pahorek"

Krajský přebor Libereckého kraje:

Kat. muži od 19 let: 1. M. Živný (KCL Kooperativa Liberec), 2. J. Semerád (MS AUTO).
Kat. ml. žáci: 1. David Anderle (MS AUTO Česká Lípa)
Kat. st. žáci: 1. M. Holec, 2. A. Janda, 3. D. Nováček, 4. M. Baláž (všichni MS AUTO).
Kat. junioři: 1. F. Dirigl (Lasvit bikers).
Kat. kadetky: 1. A. Kopecká (MS AUTO).

Krajský přebor Ústeckého kraje:

Kat. st. žáci: 1. V. Papík (CK Slavoj Terezín).

Kategorie příchozích:

Kat. 19-29 let: 1. J. Hradecký (Ski Paudera), 2. J. Marvan (Kolokrám), 3. P. Živný (KCL Kooperativa Lbc).
Kat. do 39 let: 1. V. Ehrlich (Ski Paudera), 2. J. Slavíček (Forbidden), 3. M. Guse (Eleven Cube riders).
Kat. do 49 let: 1. R. Reichelt (MS AUTO) 2. J. Valeš (Bohemie Nový Bor) 3. O. Pavlas (Kolokrám).
Kat. do 59 let: 1. V. Holub (Ski Paudera), 2. J. Matějka (VETAS Kralupy), 3. P. Lauda (Turista Všetaty).
Kat. nad 60 let: 1. M. Hanus (MS AUTO), 2. M. Novák (LAWI Granfondo), 3. V. Jelínek (Česká Lípa).
Kat. ženy: 1. H. Prokopová (VETAS Kralupy), 2. K. Pultarová (KCL Kooperativa Liberec).
Kat. junioři: 1. J. Petrus (CK 1967 Česká Kamenice).
Žáci 11-12 let: 1. L. Valešová (oba MS AUTO), 2. L. Salehová, 3. D. Tóth (oba Horní Libchava).
Žáci 8-10 let: 1. Š. Holcová (MS AUTO), 2. E. Reicheltová (Nový Bor), 3. L. Křenčilová (MS AUTO).
Děti do 7 let: 1 K. Křenčilová, 2. L. Frydrych (oba MS AUTO), 3. J. Nádvorník (Děčín).

Josef Semerád

Autor: Redakce

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení